Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

V nominácii Chile aj J. Aguilar, Hrbatý trénuje na hotelovom kurte

TASR|30. jan 2006 o 11:48

Santiago de Chile (TASR) - Nehrajúci kapitán čílskej daviscupovej reprezentácie Hans Gildemeister vyhlásil, že na zápas 1. kola svetovej skupiny prestížnej ...

Santiago de Chile (TASR) - Nehrajúci kapitán čílskej daviscupovej reprezentácie Hans Gildemeister vyhlásil, že na zápas 1. kola svetovej skupiny prestížnej tímovej súťaže proti Slovensku nominuje aj 397. hráča rebríčka ATP Jorge Aguilara. Duel Chile - Slovensko sa odohrá v termíne 10.-12. februára na antuke v 15-tisícovej aréne Medialuna v Rancague, zostavu hosťujúceho družstva by mali tvoriť Dominik Hrbatý (19.), Michal Mertiňák (168.), Victor Bruthans (315.) a Lukáš Lacko (417.).

"Aguilar je vo vynikajúcej forme, páčil sa mi hlavne vo víťaznom súboji s Giovannim Lapenttim v prvom kole turnaja v Santiagu," pochválil Gildemeister 21-ročného Aguilara.

Oficiálna nominácia bude síce známa až v utorok, ale podľa čílskej tlače by v nej nemali chýbať dve veľké opory - dvojnásobný olympijský víťaz vo dvojhre i vo štvorhre z hier v Aténach Nicolas Massú (69.) a držiteľ zlata v debli Fernando Gonzalez (14.). Ďalším členom ekipy by mal byť niekto z dvojice Paul Capdeville (135.), Adrian Garcia (181).

Čiľania ladia formu na zápas proti vlaňajšiemu finalistovi Slovensku na domácom turnaji ATP vo Viňa del Mar (dotácia 380.000 USD). Organizátori nasadili Gonzaleza ako číslo dva a Massúa ako päťku. V pavúku hlavnej súťaže ešte z domácich hráčov figurujú Garcia, Capdeville, Aguilar, Felipe Parada a Guillermo Hormazabal. Gonzalez tento turnaj vyhral v roku 2004, vlani neuspel vo finále.

Členovia širšieho kádra slovenskej daviscupovej reprezentácie sa Viňa del Mar vyhli veľkým oblúkom. Michal Mertiňák skúšal šťastie v kvalifikácii na antukové podujatie v Záhrebe, kde ale vypadol už v 1. kole so Srbom Viktorom Troickým, Dominik Hrbatý sa pripravuje individuálne pod čílskym slnkom. "Mertiňák sa mi ešte nehlásil, ale predpokladám, že dnes alebo zajtra sa dohodneme na spoločných tréningoch," povedal pre TASR daviscupový tréner Milan Martinec a dodal: "Lukáš Lacko sa vrátil z Rakúska, kde vyhral 15-tisícový turnaj Future. Victor Bruthans štartuje na antuke v Mexiku. Keďže v piatok odlietame z Viedne do Santiaga, chceme využiť čas a v NTC aspoň s torzom tímu intenzívne trénovať. Čo sa týka Domina, ten mal veľmi dlhú vlaňajšiu sezónu a tak turnaj vo Viňa del Mar nezahrnul do svojich plánov. Na Australian Open hral solídne, dostal sa do osemfinále. Pokiaľ viem, tak je v nejakom hoteli v Chile, kde trénuje na kvalitných antukových kurtoch. Je to profesionál, ktorý sa vždy na daviscupové súboje pripraví zodpovedne, verím že aj v Rancague bude vo vrcholnej forme."

Nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř zverejní konečnú nomináciu na zápas proti Chile v utorok na tlačovej konferencii v Bratislave. S najväčšou pravdepodobnosťou v nej okrem Hrbatého a Mertiňáka bude Bruthans a najlepší domáci junior Lacko. Z tímu, ktorý v decembri prehral v bratislavskom finále s Chorvátskom, by teda mal okrem Karola Kučeru (ukončil kariéru) mal chýbať aj z dopingu podozrivý Karol Beck. Predvoj slovenskej výpravy v zložení lekár Roman Fano a kondičný tréner Ivan Gabovič odletí do dejiska súboja vo štvrtok 2. februára.

Súvisiace články