Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V Nitre rozhodca vykázal Selveka zo striedačky

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Prvá hokejová liga mala včera na programe zápasy 14. kola. Stretnutie Topoľčany Trebišov - Dubnica 3:3 (2:2, 1:1, 0:0) - Úvodná tretina priniesla

Prvá hokejová liga mala včera na programe zápasy 14. kola. Stretnutie Topoľčany

Trebišov - Dubnica 3:3 (2:2, 1:1, 0:0) - Úvodná tretina priniesla rušný, rýchly hokej s dvoma gólmi na oboch stranách. Druhú tretinu začali lepšie hostia, ktorí sa v 25. min ujali vedenia a to im trvalo až do posledných minút druhej časti, keď Šalata vyrovnal na konečných 3:3. V tretej tretine gól nepadol aj napriek tomu, že v nej bolo množstvo šancí, ktoré výborní brankári vykryli.

Góly: 3. a 40. Šalata, 18. Rusič - 3. Jakubík, 14. Šimko, 25. Žitňanský. Pred 1 200 divákmi rozhodovali: Kundráčik - Drál, Kudrák, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0.

Prievidza - Prešov 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) - Vo vyrovnanom zápase rozhodlo efektívnejšie využívanie presiloviek zo strany hostí, ktorí pečatili víťazstvo gólom do prázdnej bránky.

Góly: 28. Kaláber, 45. Dušička - 18. Talarovič, 40. Baránok, 50. a 60. Velček. Pred 1 350 divákmi rozhodovali: Paučo - Gašparík, Grieš, vylúčení: 3:6, Štefík (Priev.) na 10 min, presilovky: 0:2.

Nitra - Michalovce 4:2 (2:0, 1:2, 1:0) - V prvej tretine si Nitra robila so súperom čo chcela. V druhom dejstve sa Nitra nepochopiteľne uspokojila po treťom góle Koštála. V 32. min. striedal brankára Hrobárka Račko, ktorý dostal gól na 3:2 od červenej čiary. V záverečnej časti hry Nitra začala dobre, ale potom hra opäť upadla do priemeru. V závere zápasu vykázal rozhodca zo striedačky trénera hostí Jána Selveka.

Góly: 4. J. Štepanovský, 17. Poljaček, 26. Košťál, 41. Saliji - 27. Bušány, 32. Stripai. Pred 400 divákmi rozhodovali: Gargulkák -Otrubčák, Junek, vylúčení: 5:5, navyše Poljaček 10 min za odhodenie rukavíc - P. Mižák

2x10 min za narazenie do mantinelu zozadu a za odhodenie rukavíc, oslabenia: 0:1.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Banská Bystrica - Považská Bystrica 3:2 (0:0, 3:0, 0:2). Góly: 27., 29. a 33. Krupa - 43. Löffler, 49. Gašo. Senica - Ružinov 6:3 (4:0, 1:3, 1:0), 8. Foltín, 11. Vadrna, 17. Bohuš, 18. a 36. Krumpál, 42. Lenár - 31. Poláček, 39. Hora, 40. Moravanský.