Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Nitre je na basketbale poriadne horúco a vstupné je za korunu

Sportnet|Publikované 28. nov 2004 o 23:00

Nitra Cestou na extraligový zápas bolo vo Vysokých Tatrách vidieť pováľané a zasnežené stromy, na Donovaloch sa lyžovalo, v Nitre v sobotu večer

ukazoval teplomer plus 2 stupne. Poriadne horúco bolo na extraligovom basketbalovom stretnutí Nitra Spišská Nová Ves. Ani nie tak na palubovke (hoci v závere sa strhla menšia šarvátka), ale v celej športovej hale. Radiátory boli poriadne horúce a už po úvodnej rozcvičke boli novoveskí basketbalisti prepotení do poslednej nitky. Ďalšie príjemné prekvapenie čakalo pri vstupnom.

"Nemáte drobné, zo stovky vám nemám vydať?" spýtala sa usmievavá predavačka lístkov. "A koľko je vstupné?" znela moja otázka. "Koruna, k tomu ešte dostanete buletín a plagát mužstva zdarma," odpovedala dievčina pri vstupnom. Čítate dobre. V Nitre je vstupné na basketbal symbolické 1 koruna. Prevažnú časť publika tvorila mládež, veď hala je súčasťou jedného z najväčších nitrianskych internátov.

V poradí treťou novinkou, ktorá zaujala v starej známej telocvični (počas vysokoškolských štúdií sme tu mali telocvik) boli basketbalové koše. Visia z hora a sú upevnené na strešnej konštrukcii. Niečo podobné budeme mať aj v spišskonovoveskej športovej hale o pár dní.

Menej príjemne už vyznel konečný výsledok. Po štyroch zápasoch bez prehry Spišská Nová Ves prehrala a v sobotu opäť cestuje vonku do Levíc. Prvý zápas doma vyhrali Spišiaci 67:53, ale v Leviciach to nebude ľahké. V extralige niet ľahkého súpera, veď keď už Komárno dokáže poraziť Svit....

Poďakovanie funkcionárom BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Rastislavovi Javorskému a Jozefovi Habasovi za dopravu na zápas do Nitry.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.