Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

V NHL sa spustila lavína výmen

Sportnet|10. mar 2004 o 00:00

Včera sa v NHL rozbehla burza s hráčmi. Množstvo trejdov už tradične sprevádza posledný možný termín transakcií v profilige. Do našej uzávierky sa dlhoočakávaný odchod Miroslava Šatana z Buffala Sabres neuskutočnil.

Karty na trhu raz opäť zamiešal Pierre Lacroix. Generálny manažér Colorada Avalanche pred včerajšou uzávierkou urobil niekoľko ťahov, ktoré majú jeho mužstvo vyniesť až k zisku Stanleyho pohára. Avalanche sa posilnili o skúseného brankára Tommyho Sala (z Edmontonu), bitkára Matthewa Barnabyho (z NY Rangers), útočníka Chrisa Grattona a defenzívneho obrancu Ossiho Väänänena (obaja z Phoenixu). Za zisk tohto kvarteta obetovalo Colorado relatívne málo. Zo základne mužstva odišiel iba ofenzívny obranca Derek Morris. Motív výmen Lacroixa je jasný - stabilizovať defenzívu.

Lacroix je mimoriadne zdatný manažér. Vie získať veľké osobnosti, má cit pri doladení mužstva. Jeho kroky sa v posledných rokoch osvedčili. Posily ako Theo Fleury (1998), Raymond Bourque a Dave Andreychuk ('99) či Rob Blake (2000) patrili v Colorade k ťahúňom.

Súboje play off si vyžadujú väčší dôraz na obranu. To si uvedomujú aj v Toronte. Včera generálny manažér John Ferguson jr. podpísal zmluvu so švédskym obrancom Callem Johanssonom. Ten pred sezónou skončil kariéru. Dlhé roky však patril k oporám Washingtonu, kde bol i kapitánom, a drží niektoré klubové rekordy. V NHL odohral vyše 1100 zápasov. Tridsaťsedemročný veterán bude v tíme Maple Leafs len do konca sezóny. (sb)

Súvisiace články