Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V NHL rokovali o účasti na olympiáde, dohoda sa nečrtá

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|Publikované 13. apr 2013 o 08:57

Podľa zámorských médií by malo prísť záväzné vyhlásenie až v máji.

NEW YORK. Na stretnutí zástupcov NHL, Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a Medzinárodného olympijského výboru (MOV) stále nepadlo rozhodnutie ohľadom účasti hráčov z NHL na olympijských hrách v Soči.

Predstavitelia NHL po schôdzke uviedli, že strany čaká ešte veľa práce predtým, než dajú hráčom zelenú v otázke štartu na ZOH 2014.

Ligoví funkcionári zatiaľ ani len nenaznačili, či sú ochotní prerušiť sezónu 2013/2014 počas februárových olympijských hier (7. - 23. 2.).

"Máme za sebou dobré pracovné zasadnutie, počas ktorého sme prediskutovali všetky otázky týkajúce sa možnej účasti hráčov z NHL v Soči. Strany sa zaviazali, že budú naďalej pokračovať v rozhovoroch. Všetky strany čaká ešte veľa práce," uviedol zástupca komisára NHL Bill Daly v oficiálnom vyhlásení, z ktorého citovala agentúra Reuters.

Kľúčovými bodmi bude vyriešenie otázok týkajúcich sa cestovania, poistiek pre hokejistov a ubytovania pre rodinných príslušníkov hráčov a funkcionárov.

Ak by vedenie NHL odobrilo štart hráčov na olympijskom turnaji v Soči, bol by potrebný ešte súhlas hráčskej asociácie NHLPA.

Hokejisti sú však naklonení k účasti na ZOH. Hráči zo zámoria nechýbali na posledných štyroch zimných olympijských hrách.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články