Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

V NHL má najvyšší plat Weber. Zo Slovákov zarobí najviac Hossa

Shea Weber (vpravo) si v novom ročníku NHL zarobí štrnásť miliónov dolárov. Na snímke sa pokúša rozohrať puk pred dobiedzajúcim Gabrielom Landeskogom z Colorada Avalanche. (Autor: SITA/AP)
SITA|7. okt 2015 o 10:37

Ťaží najmä zo svojej lukratívnej zmluvy na štrnásť rokov a stodesať miliónov dolárov. Obranca Shea Weber si v budúcej sezóne zarobí štrnásť miliónov - viac ako ktorýkoľvek iný hokejista v NHL.

NEW YORK. Shea Weber zostáva najlepšie plateným hokejistom v NHL aj na prahu sezóny 2015/2016. Tridsaťročný defenzívny pilier tímu Nashville Predators si v nadchádzajúcom ročníku zarobí štrnásť miliónov dolárov.

Dvojnásobný kanadský zlatý olympijský medailista ťaží z lukratívneho kontraktu na štrnásť rokov a stodesať miliónov. So svojim zamestnávateľom ho uzavrel v lete 2012.

Shea Weber je známy svojou enormne tvrdou strelou.

Zostrih gólov Shea Webera z uplynulej sezóny.

Zhodne na druhej priečke sú medzi hráčmi s aktuálne najvyšším platom ofenzívne hviezdy Chicaga Jonathan Toews a Patrick Kane. Trojnásobní víťazi Stanleyho pohára zinkasujú v nasledujúcej sezóne po 13,8 milióna USD.

Na štvrtej pozícii je nekorunovaný najlepší hokejista súčasnosti Sidney Crosby z Pittsburghu (12 miliónov).

Spomedzi Slovákov je na tom najlepšie Marián Hossa z Chicaga (7,9 milióna) pred bostonským kapitánom Zdenom Chárom (7 miliónov) a novou posilou Edmontonu Andrejom Sekerom (6,5 milióna).

ducks_blackhawks_hockey-cba5d2c28f454397_r506_res.jpeg

Zo Slovákov v NHL zarobí najviac Marián Hossa. FOTO - SITA/AP.

Útočník Los Angeles Marián Gáborík zinkasuje v nasledujúcom ročníku 6,075 milióna. Jeden z ofenzívnych lídrov Detroitu Tomáš Tatar zarobí 2,75 milióna dolárov.

Údaje pochádzajú zo špecializovaných webov capgeek.org a spotrac.com.

Súvisiace články