Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Prestávka v NHL bude dlhšia, ako sa očakávalo. Hráčov poslali domov

Tomáš Tatar pred brankárom Alexandarom Georgievom. (Autor: Paul Chiasson - TASR/AP)
TASR|16. mar 2020 o 19:40

V marci sa neodohrá už ani zápas.

NEW YORK. Vedenie zámorskej hokejovej NHL v pondelok oznámilo hráčom, že môžu ísť domov a majú zostať v domácej karanténe až do konca marca.

Je to signál, že profiliga počíta s dlhšou prestávkou kvôli hrozbe koronavíusu. Hráči mali doteraz zostať v mestách svojich tímov a čakať na ďalšie inštrukcie.

Tie prišli po tom, čo americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v noci na pondelok odporučilo pre pandémiu koronavírusu zrušiť alebo odložiť všetky podujatia s vyšším počtom ľudí na najbližších osem týždňov.

NHL prerušili uplynulý štvrtok do odvolania. Do konca základnej časti súťaže zostáva odohrať 189 zápasov. Dlhodobá časť sa mala skončiť 5. apríla a o dva dni neskôr sa mali začať vyraďovacie súboje.

Vedenie NHL tak nasledovalo basketbalovú NBA, ktorá prerušila sezónu v noci na štvrtok po tom, čo mal pozitívny test na koronavírus hráč Utahu Jazz Rudy Gobert z Francúzska.

Neskôr potvrdili pozitívny test aj u jeho spoluhráča Donovana Mitchella.

V zámorí sa ku kroku prerušiť sezónu pridala aj futbalová MLS, štart sezóny v bejzbalovej MLB mal byť 26. marca, ale presunuli ho o dva týždne.

V USA dosiaľ v dôsledku nového koronavírusu zomrelo 73 ľudí, počet infikovaných presiahol 4180. V Kanade ho diagnostikovali 376 ľuďom, jedna osoba na ochorenie COVID-19 zomrela.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Súvisiace články