Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech

V nedeľu sa začína Slovak Junior Indoor

SITA|8. jan 2009 o 14:14

Najstarší halový tenisový turnaj na Slovensku v nedeľu začne už svoj 16. ročník.

BRATISLAVA. Slovak Junior Indoor, najstarší halový tenisový turnaj na Slovensku, vstúpi v nedeľu 11. januára zápasmi kvalifikácie do svojho 16. ročníka. Hlavný turnaj kategórie ITF 2 sa v hale Slávie Právnik v bratislavskej Petržalke uskutoční 12. až 18. januára. Medzi víťazmi v minulosti figurovali také tenisové esá ako Belgičanka Kim Clijstersová, poľské sestry Agnieszka a Urszula Radwanské, Rus Michail Južnyj, vo

štvorhre získala prvenstvo aj Slovenka Daniela Hantuchová či Čech Tomáš Berdych. Vo dvojhre sa z domácich tenistov tešil z víťazstva poltucet hráčov. Naposledy z juniorov vyhral Kamil Čapkovič (2004), spomedzi junioriek Lenka Juríková (2007).

Do pavúka hlavného turnaja sa tohto roku zo slovenských juniorov dostali na základe rebríčka Filip Horanský a Ivan Košec, u dievčat Jana Čepelová, Chantal Škamlová a Michaela Hončová. Osem ďalších mladých tenistov získalo voľné karty - medzi nimi i 15-ročná Vivien Juhászová bývalá líderka európskeho rebríčka do 14 rokov, ale aj jej aktuálna nasledovníčka, iba 13-ročná Petra Uberalová, európska šampiónka 2008 do 14 rokov. Viacerí slovenskí tenisti dostanú šancu v kvalifikácii. Z popredných domácich juniorov budú chýbať Jozef Kovalík (štartuje na turnajoch v Južnej Amerike) a Róbert Gašparetz zotavujúci sa po dlhodobom zranení. Z dievčat Zuzana Luknárová štartuje v Austrálii a Romana Tabaková je v prípravnej fáze na sezónu.

Šestnásty ročník Slovak Junior Indoor má obe finále štvorhry plánované na 17. januára od 15.00 h, finále dvojhier bude v nedeľu 18. januára od 10.00 h.

Súvisiace články