Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

V nedeľu sa v Trenčíne koná akcia Hviezdy deťom, prídu aj Hossa či Tatar

Minulý rok si futbaloví reprezentanti v projekte Hviezdy deťom zahrali proti deťom AS Trenčín. (Autor: TASR)
SITA|17. jún 2017 o 22:27

Charitatívne podujatie sa koná už deviaty raz. Doteraz organizátori vyzbierali finančnú podporu vo výške takmer 123-tisíc eur.

TRENČÍN. Už 9. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom sa uskutoční v nedeľu 18. júna v priestoroch Hoss Sport Centra na Novinách v Trenčíne.

Výťažok akcie organizovanej futbalovým klubom AS Trenčín priniesol v ôsmom roku života sumu vo výške 18 000 eur.

Dnes neoddeliteľná súčasť komunitného programu trenčianskeho klubu získala počas svojej existencie na pomoc tým, ktorým osud postavil do cesty neľahké prekážky, finančnú podporu vo výške takmer 123 000 eur.

Futbal nahradí plážový futbal a plážový volejbal

Kto príde?

Marián Hossa, Tomáš Tatar, Dominika Nestarcová, Ladislav a Peter Škantárovci, Vladimír Kinder, Leo Gudas, Ľubomír Luhový, Ján Pardavý

Hráči AS Trenčín Igor Šemrinec, Peter Kleščík, Jakub Paur, James Lawrence, Desley Ubbink

Športový moderátor TV Markíza Peter Varinský, herec René Štúr, spevák Tomáš Bezdeda

Hviezdy deťom počas tohto obdobia vďaka podpore osobností športového a kultúrneho života, významných spoločností, drobných firiem a jednotlivcov pomohli mnohým nielen v našom regióne. "Každý rok sa snažíme oživiť Hviezdy deťom o viaceré novinky. Tentoraz pozývame do celkom nových priestorov. Štadión na Sihoti a Mierové námestie, ktoré privítali akciu v minulosti, sme vymenili za atraktívne športové centrum na Novinách v Trenčíne," povedala manažérka projektu a manažérka podujatí AS Trenčín Petra Drábová.

Najväčším lákadlom programu je tradičný turnaj osobností. Futbal tentoraz nahradia duely v atraktívnom plážovom futbale a plážovom volejbale. Na dvoch susediacich ihriskách sa predstavia štyri tímy.

Tradične exkluzívne zastúpenie má výber hokejistov vedený dvojicou Marián Hossa a Tomáš Tatar. Pod ich taktovkou sa predstaví snáď to najlepšie, čo slovenský hokej dnes ponúka. V tíme osobností sú okrem iných aj Dominika Nestarcová, Ladislav a Peter Škantárovci, Peter Varinský, René Štúr alebo Tomáš Bezdeda.

Tím Československého leva povedú Vladimír Kinder, Leo Gudas, Ľubomír Luhový, Ivan Vojtek a Ján Pardavý. Vo farbách AS Trenčín nebudú chýbať Igor Šemrinec, Peter Kleščík, Jakub Paur, James Lawrence, Desley Ubbink a ďalší.

Florbal, hokej, hádzaná, bedminton či tenis

Od pravého poludnia bude najmladších, ale aj tých starších návštevníkov, čakať na viacerých ihriskách a priľahlom priestranstve mnoho športových aktivít a atrakcií.

Záujemcovia si môžu vyskúšať základy florbalu, hokeja, hádzanej, bedmintonu a tenisu. Každý zo športov im predstavia zástupcovia trenčianskych klubov.

Rovnako ako pred rokom nebudú, ani tentoraz chýbať reprezentanti športov pre telesne postihnutých. Vyskúšať sa dá na akcii boccia, ktorá je určená nielen hendikepovaným športovcom, ale aj pohľad na svet zo sánok pre sledge hokejistov.

"Deti sa môžu tešiť na nafukovacie hrady, maľovanie na tvár, rodeo, ale aj chutné odmeny v podobe pukancov a cukrovej vaty. Pre tie celkom najmenšie deti bude pripravený samostatný kútik a tvorivé dielne," doplnila Petra Drábová.

Informácie sú z webu futbalového klubu AS Trenčín.

Takto sa vlani prezentoval na projekte Hviezdy deťom Martin Škrtel. (Autor: TASR)

Zostavy:

AS Trenčín: Igor Šemrinec, Peter Kleščík, Jakub Paur, James Lawrence, Desley Ubbink, Julien Keston, Rodney Klooster, Milton Klooster, Maduka Udeh, Pedro Colina, Martin Šulek, Erik Prekop

Hokejisti: Marián Hossa, Marcel Hossa, Tomáš Tatar, Richard Lintner, Marko Daňo, Tomáš Jurčo, Martin Réway, Jakub Gašparovič, Dominik Graňák, Tomáš Kopecký, Róbert Petrovický, Rastislav Pavlikovský, Marcel Forgáč, Branislav Jánoš

Osobnosti: Dominika Nestarcová, Ladislav a Peter Škantárovci, Peter Gelle, Boris Demeter, Peter Varinský, Dano Očenáš, Mery Havranová, Martin Šmahel, René Štúr, Tomáš Bezdeda

Československý lev: Ján Ďureje, Vladimír Kinder, Leo Gudas, Ľubomír Luhový, Ivan Vojtek, Peter Pačút alias Freddie Mercury, Juraj Tarr, Július Šimon, Ján Pardavý, Ján Ďureje ml., Róbert Nosek

Hlavný program 9. ročníka Hviezdy deťom:

Nedeľa 18. júna (14.00 - 17.30 h):

14.00 hod: otvorenie programu Angels Cheerleaders a predstavenie tímov

14.10 hod: plážový futbal a plážový volejbal (AS Trenčín - Hokejisti), autogramiáda Československý lev

14.40 hod: plážový futbal a plážový volejbal (ČS Lev - Osobnosti), autogramiáda hokejisti

15.00 hod: vystúpenie Angels Cheerleaders

15.20 hod: plážový futbal a plážový volejbal (AS Trenčín - ČS Lev), autogramiáda osobnosti

15.50 hod: plážový futbal a plážový volejbal (Osobnosti - Hokejisti), autogramiáda AS Trenčín

16.10 hod: bubnovačka

16.30 hod: plážový futbal a plážový volejbal (Hokejisti - ČS Lev)

17.00 hod: plážový futbal a plážový volejbal (Osobnosti - AS Trenčín)

17.20 hod: spoločné vystúpenie Angels Cheerleaders a bubnovačka

17.30 hod: vyhlásenie výsledkov