Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

V nedeľu odštartujú okresnú súťaž dohrávky

Sportnet|Publikované 26. mar 2009 o 23:00

NA PROGRAME SÚ TRI STRETNUTIADohrávkami troch zápasov sa v nedeľu rozbehne okresné futbalové majstrovstvo. V I. triede privíta Rudná súpera z

NA PROGRAME SÚ TRI STRETNUTIA

Dohrávkami troch zápasov sa v nedeľu rozbehne okresné futbalové majstrovstvo. V I. triede privíta Rudná súpera z Betliara, Lipovník Paču a v II. triede sa stretnú Honce a Rakovnica.

ROŽŇAVA. Prvým zápasom bude súboj Rudnej s Tatranom Betliar. Začne sa v nedeľu predpoludním a určite bude mať divákom čo ponúknuť. Rudná je aktuálny lídrom súťaže, Betliar však má po minuloročných ťahaniciach s vylučovaním oproti ostatným klubom stratu troch zápasov, resp. len dvoch, pretože jedným je práve zápas so Sokolom. Istý náboj stretnutiu dodáva aj fakt, že práve na ihrisku v Rudnej videlo viacero betliarskych hráčov červenú kartu.

Popoludní bude v I. triede nasledovať dohrávka 8. kola medzi Lipovníkom a Pačou, v II. triede si sily zmerajú Honce a Rakovnica dohrávanom zápase 14. kola.

V príprave proti silnejším

Zimná príprava rudnianskych futbalistov prebiehala zväčša v piatok a sobotu, keď sa venovali skôr kondičnej stránke, neskôr v nedeľu prišli na rad zápasy. Zo šiestich odohraných zápasov vyhrali len raz, a to vo Vlachove. "Zamerali sme sa na to, aby sme hrali proti lepším mužstvám z vyšších súťaží," podotkol hráč a člen vedenia klubu Branko Kurian. Hráči Rudnej si tak zmerali sily s Rožňavou, Čiernym Balogom, Štítnikom, Gemerom a Krh. Podhradím.

Začiatok jesennej časti nebol celkom podľa očakávaní. Mužstvo síce posilnili viacerí kvalitní hráči, ale nebolo to ono. "Ťažšie sme sa rozbiehali, potom sme si to vyjasnili a karta sa obrátila. Zlom nastal v zápase s Krh. Dlhou Lúkou a super sme hrali aj proti Lipovníku," konštatoval B. Kurian. V tejto časti súťaže od štvrtého kola Rudná prehrala len v Gemerskej Polome a remizovala v Dobšinej. V ostatných zápasoch brala všetky body. "S jeseňou môžeme byť spokojní," podotkol B. Kurian.

Káder takmer bez zmien

Do odvetnej časti zostáva káder z jesene pohromade. Po doliečení zranenia sa na ihrisku možno objaví aj tréner L. Dávid, otázny je však štart skúseného brankára J. Dorkina. "Priestor tak dostane Robo Szöllös. Vo výhľade máme ešte nejakých hráčov, ktorí by mohli prísť," načrtol B. Kurian.

Rudnej sa po rokoch podarilo vyhnúť sa zachranárskym prácam, navyše teraz siahajú po najvyššej méte. O postupe však B. Kurian hovorí opatrne. "Ak by sme vyhrali súťaž a budeme mať k dispozícii dostatok peňazí, tak to skúsime. V inom prípade pravdepodobne nie. Každopádne je cieľom hrať dobrý futbal a udržať sa na špici, v prvej trojke," povedal B. Kurian. Za náročné považuje viacero zápasov. "Ťažký bude hneď ten úvodný s Betliarom, jednoduché to nebude ani v Lipovníku či na Pači. Tradične sa nám nedarí vo dvojičkách, čaká nás domáca, keď privítame Brzotín a potom Krh. Dlhú Lúku. V každom prípade nechceme doma strácať body," uviedol B. Kurian.

Okrem hráčskeho kádra zveľaďujú v Rudnej aj prostredie. Rekonštrukciou prejdú šatne i sprchy.

Tatran Betliar čaká na jar 15 zápasov

Minuloročné ťahanice o tom, či vylúčiť alebo nevylúčiť áčko Betliara zo súťaže, keď predtým bolo zo súťaže vylúčené ich dorastenecké mužstvo, skončili zotrvaním Tatrana v súťaži. Dôsledkom však bolo, že neodohrali zápasy 12., 13. a predohrávku 14. kola. Napriek tomu vníma vedúci mužstva Tatran Betliar Pavol Letanovský jesennú časť pozitívne. "Boli sme na prvom mieste. Ukázali sme, že pre hocikoho v okrese sme ťažkým súperom. Doma sme vysoko vyhrávali a prehry vonku boli len tesné. Mužstvo sa vykryštalizovalo, vytvorili sme kostru," uviedol P. Letanovský. Vylučovanie zo súťaže prinieslo viacero negatív. "Jedným z nich bolo aj to, že ešte nebolo rozhodnuté, či nás vylúčia alebo nie a už sa objavili kluby, ktoré ťahali našich hráčov," poznamenal P. Letanovský a dodal, "na druhej strane naše zotrvanie v súťaži podporila väčšina klubov."

Aj s ohľadom na zápasovo bohatú jar odohrali v rámci zimnej prípravy Betliarčania len tri stretnutia. Honce, Nižnú Slanú aj Vlachovo zdolali. Štvrtý zápas s Krh. Podhradím bol pre nespôsobilý terén zrušený. "Gro prípravy tvorili spomínané zápasy. Hráči sa pripravovali skôr individuálne, sú dosť skúsení na to, aby to dobre zvládli," konštatoval P. Letanovský.

V bráne so Skokanom

Káder sa nezmenil. Do konca jarnej časti trvá hosťovanie brankára O. Skokana zo Štítnika K.T. ako aj R. Kováča z Moldavy n/B. "Do decembra je na hosťovaní tiež Lukáš Fabian z SP MFK Rožňava. Na prestup prišli Robo a Martin Zdechovanovci," povedal P. Letanovský. Trest ešte stále trvá Ľ. Orabincovi.

Výzva

"Dohrávať zápasy budeme zrejme prvého a ôsmeho mája. Čakajú nás teda dva 'anglické' týždne, počas ktorých odohráme štyri zápasy. Je to veľká výzva. V odvetnej časti chceme v každom zápase dokázať svoju kvalitu, bojovať s mužstvami z čela tabuľky. O umiestnení je skoro hovoriť, v prvom rade chceme hrať futbal pre diváka. Vieme, kde nás čakajú ťažké zápasy, doma však už nechceme stratiť ani bod," uzavrel P. Letanovský.

Jasný favorit

V druhom zápase privíta Lipovník futbalistov Pače. Tabuľkové postavenie ho stavia jednoznačne do úlohy favorita. Navyše aj nechce stratiť kontakt so špicou, resp. atakovať vedúcu priečku nič iné ako víťazstvo neprichádza do úvahy. V tomto ročníku navyše doma Lipovníčania ešte neprehrali. Na druhej strane má Pača síce už istý odstup od posledných Dediniek, ale šesť bodov až tak veľa znamenať nemusí. Body zvonka by ich určite potešili, navyše keď v tomto ročníku na pôde súpera ešte nezískali ani bod.

PETER PODOLINSKÝ

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.