Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

V našom tíme to zaškrípalo

Dvojka slovenského tímu Dominika Cibulková v zápase s Českom v Pohári federácie za stavu 0:3 už nechcela nastúpiť na dvojhru a kapitán Mojmír Mihal ju tam chcel mať. (Autor: SME – MIROSLAVA CIBULKOVÁ)
Sportnet|24. apr 2007 o 00:00

Prehru s Českom 0:5v Pohári federácie priťažilo obnovené zranenie talentovanej Magdalény Rybárikovej

BRATISLAVA. Po vlaňajších štyroch víťazstvách v euro-africkej zóne Pohára federácie a barážovej výhre nad Thajskom 5:0 narazili tenistky Slovenska v 1. kole II. svetovej skupiny na prvého vážnejšieho súpera, tím Česka a hneď je z toho veľké haló. Nielen najťažšia prehra 0:5 na domácom kurte v histórii, ale aj zaškrípanie v našom kolektíve. Za stavu 0:3 už nechcela dvojka tímu Dominika Cibulková nastúpiť na singlový zápas a nerozohraná Magdaléna Rybáriková si pri ňom obnovila zranenie slabín. Kapitán Mojmír Mihal je počínaním mladej tenistky sklamaný.

Cibulková: Nedostatočná komunikácia

„Máme na svete zbytočný, nafúknutý problém,“ tvrdila 17-ročná Cibulková, ktorá v sobotu po výbornom výkone v troch setoch potrápila jednotku tímu hostí Nicole Vaidišovú. Keď už mali Češky víťazstvo v suchu, Dominika sa rozhodla na štvrtú dvojhru nenastúpiť. „Ak by som mala hrať proti Šafářovej a výsledok by bol otvorený, určite by som prekonala únavu a nastúpila s plnou koncentráciou. Takto som už nechcela riskovať zranenie. Za stavu 0:3 dali aj v českom družstve príležitosť hráčkam z lavičky. Náš kapitán postavil Rybárikovú, ktorá bola dlhší čas zranená, no k dispozícii mal aj Husárovú. Necítim sa zodpovedná za zranenie spoluhráčky,“ vravela Cibulková. V debli potom nastúpila po boku Husárovej.

Podľa nej nedorozumenie vyplynulo z nedostatočnej komunikácie. Mihal ho chce vyriešiť rozhovorom medzi štyrmi očami s Cibulkovou.

Rybáriková: Doplatila som na to ja

Podľa pravidiel Medzinárodnej tenisovej federácie môže kapitán zmeniť nominovanú hráčku v druhej dvojhre desať minút po prvom zápase. „Od rána som sa Dominiky pýtal, či je pripravená nastúpiť. Nemyslel som na to, či bude stav 1:2 alebo 0:3. Zakaždým odpovedala, že áno,“ povedal kapitán Mihal. „Túžil som, aby sa domácemu publiku vo výbornej forme predviedla aj v nedeľňajšom singli. Do záverečnej štvorhry som v prípade rozhodnutého stavu rátal s dvojicou Husárová - Rybáriková.“

V poslednej chvíli kapitán uprosil trojku Rybárikovú, aby narýchlo nastúpila. Skončilo sa to nešťastne. Magdaléne sa obnovilo zranenie slabín, zápas s Barborou Záhlavovou-Strýcovou za stavu 2:6, 1:2 pre bolesti skrečovala.

Rybáriková je opäť na maródke, zajtra ju čaká vyšetrenie magnetickou rezonanciou. „Hm, na nedorozumenie v tíme som doplatila ja. Normálne sa pred zápasom rozvičujem pol hodiny, teraz som sa stačila dva razy prebehnúť po chodbe a už som musela ísť na kurt. Zrejme to malo vplyv na moje zranenie,“ doplnila nešťastná Rybáriková. Osemnásťročnú hráčku čaká ďalšia nútená prestávka.

Kapitán verí tomuto tímu

Prehra s favorizovaným Českom na nulu je krutá, výkonnostný rozdiel na kurte nebol taký veľký. Lucie Šafářová s Nicole Vaidišovou však získali rozhodujúce fiftíny, kým domáca Daniela Hantuchová nevyužila svoje šance a Dominika Cibulková po vyrovnanom priebehu s favoritkou Vaidišovou nakoniec neprekvapila. Češky majú mimoriadne silný tím a pri očakávanom postupe do I. svetovej skupiny môžu v roku 2008 zaútočiť na titul.

Po zajtrajšom žrebe v Londýne sa Slovenky dozvedia meno súpera v júlovej baráži o záchranu s II. svetovej skupine - Argentínu, Srbsko, Taiwan či Ukrajinu.

„Ak budeme mať výhodu domáceho prostredia, naša šanca na víťazstvo narastie. V súčasnom zložení je náš tím najsilnejší,“ vyhlásil kapitán Mihal. Dal tak najavo, že sa už nebude zaujímať o Jarmilu Gajdošovú (93. vo svetovom rebríčku) ani o Martinu Suchú (101.), ktoré teraz v tíme chýbali. S líderkou Hantuchovou by si Slovensko v tomto roku chcelo zachovať postavenie v druhej svetovej osmičke a o rok sa znova pokúsi o postup medzi elitu.

Súvisiace články