Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V najlepšej jedenástke šiestej ligy je aj bratská dvojica Jurčovcov

Marek Jurčo (FK Žbince). (Autor: archív)
Róbert Andrejov|Publikované 13. júl 2015 o 22:00

Až sedem futbalistov obhájilo svoje pozície z uplynulého ročníka.

V pondelok 6. júla sa v jednom z michalovských hotelov uskutočnil Aktív zástupcov FO a FK súťaží ObFZ Michalovce, na ktorom bola vyhlásená aj najlepšia jedenástka šiestej ligy mužov za sezónu 2014/15.

MICHALOVCE. Až sedem futbalistov obhájilo svoje pozície z uplynulého ročníka, medzi najlepších sa opäť dostali Martin Bodnár, Štefan Kišík, Patrik Išky, Marcel Makula, Pavol Pivarník, Michal Seňko a Marek Šalacha.

Prvý menovaný sa do jedenástky ObFZ dostal už po piatykrát za sebou.

O zložení najlepšej jedenástky rozhodli futbalové kluby šiestej ligy.

Okrem nej sa vyhlasovali aj po traja najlepší hráči v jednotlivých najvyšších súťažiach riadených ObFZ.

Výsledky

Muži: 1. Marek Jurčo (FK Žbince), 2. Dávid Kostovčík (TJ Pokrok Krásnovce), 3. Jozef Kendra (OŠK Pavlovce nad Uhom)

Dorastenci: 1. Tomáš Karafa (OFK Hatalov), 2. Jakub Škodi (FK Žbince), 3. Dávid Doda (TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom)

Žiaci: 1. Radoslav Lazár (ŠK Nacina Ves), 2. Erik Meňovčík (ŠK Strážske), 3. Kristián Sabovčík (OFK Lastomír)

Mladší žiaci: 1. Kevin Hudák (ŠK Agro Palín), 2. Štefan Pulko (TJ Družstevník Svornosť Bracovce), 3. Jakub Čurma (ŠK Strážske)

Najlepšia jedenástka šiestej ligy mužov

Martin Bodnár

Narodený: 12. marca 1987 v Michalovciach

Post: brankár

Klub: OŠK Horovce/OŠK Vinné

S futbalom začínal v Horovciach v družstve dorastencov. Materskému tímu bol dlho verný od začiatku svojej kariéry, aj keď v minulosti bol na skusoch v trebišovskom Slavoji a v Topoľanoch. V zime však už horovský celok prvýkrát opustil, keď odišiel do piatoligového Vinného. Jeho prvým trénerom bol Juraj Čižmár, potom ho viedli aj Ján Eľko a Ľubomír Marjov. Vzorom vysokého gólmana je Španiel Iker Casillas, na Slovensku fandí MFK Košice, v Európe FC Barcelona a reprezentácii Nemecka. Po skončení kariéry sa možno dá na trénerskú dráhu.

Pavol Pivarník

Narodený: 15. októbra 1979 v Michalovciach

Post: pravý obranca

Klub: TJ Družstevník Malčice

Odchovanec malčického futbalu bol svojmu materskému klubu podobne ako Bodnár dlhé roky verný, ale v jeseni 2014 bol na hosťovaní v piatoligových Zalužiciach, odkiaľ sa však po polroku vrátil späť do Malčíc. V TJ Družstevník postupne prešiel žiakmi a dorastencami až ku mužom. Jeho trénermi boli Július Šuhaj, Attila Szabó, Ján Ľoch, Ladislav Rofár, Ladislav Ambróz, Ján Šaffa, Jaroslav Pivarník a Milan Capik. Medzi obľúbené tímy tohto futbalistu patria Sparta Praha a Argentína, obdivuje Diega Maradonu a Roberta Carlosa. Aktívne chce futbal hrať ešte minimálne tri sezóny.

Peter Geroč

Narodený: 21. januára 1985 v Humennom

Post: zadný stopér

Klub: TJ Sokol Močarany

Futbalovo vyrastal v Michalovciach, kde prešiel všetkými vekovými kategóriami, dokonca si zahral aj v A-mužstve. Potom hájil aj farby Tatrana Prešov, Pušoviec, Lastomíra, Veľkých Revíšť a Topolian. Pôvodne bol útočníkom, pred pár rokmi z neho „urobili“ stopéra. Jeho trénermi boli Marek Zahorčák, Ervín Bakajsa, Vladimír Rusnák mladší, Jozef Škrlík, Martin Melník, Emil Sudimák, Jozef Uchaľ a teraz pôsobí v Močaranoch pod vedením Jaroslava Komendu. Jeho obľúbenými mužstvami sú MFK Zemplín Michalovce a Manchester United, futbalovými vzormi Eric Cantona, David Beckham a Ronaldo. Čo by robil po skončení aktívnej kariéry, o tom ešte nerozmýšľal, jeho snom je dostať sa na štadión Old Trafford.

Štefan Kišík

Narodený: 26. marca 1987 v Michalovciach

Post: predný stopér

Klub: OFK Dúbravka

V dorasteneckom veku začal hrávať v rodnej Dúbravke, ktorej je verný dodnes. Možno však v budúcej sezóne prvýkrát zmení dres. Začínal pod vedením lodivoda Mareka Eštoka, ďalej ho viedli Rudolf Feňuš, Jozef Pižňarský, Ján Adamčík, Radovan Melník, Jaroslav Komenda a Ján Varga. Nedávno si splnil futbalový sen, keď navštívil domovský stánok Manchestru United, ktorý je jeho obľúbeným klubom. Okrem tohto tímu fandí aj Spartaku Trnava a reprezentáciám Brazílie a Portugalska. Jeho obľúbenými hráčmi sú David Beckham a Christiano Ronaldo. Futbal chce hrať dovtedy, kým mu bude slúžiť zdravie.

Michal Seňko

Narodený: 5. januára 1991 v Michalovciach

Post: ľavý obranca

Klub: TJ Pokrok Krásnovce

Je odchovancom michalovského futbalu, kde ešte hrával aj za mladších dorastencov, no potom zamieril do Krásnoviec. V TJ Pokrok je až doteraz. Futbalovo sa zdokonaľoval pod vedením kormidelníkov Antona Smetanu, Vladimíra Moroza, Martina Melníka, Jozefa Marca, Vladimíra Smaržíka a Milana Holeja. Obdivuje Lionela Messiho a Carlesa Puyola, je fanúšikom bratislavského Slovana, FC Barcelona a Nemecka. Jeho futbalovým snom je obliecť si reprezentačný dres, v budúcnosti chce byť trénerom.

Marek Jurčo

Narodený: 5. mája 1990 v Michalovciach

Post: pravý záložník

Klub: FK Žbince

S futbalom začínal v Hatalove v žiackom družstve, pôsobil tam aj v doraste. Jeho ďalšie kroky smerovali do Lastomíra, odkiaľ pred tri a pol rokom prišiel do Žbiniec, kde má aj trvalé bydlisko. Futbalovo napredoval pod vedením trénerov Petra Vasiľa, Jozefa Grajcára, Mariána Horváta, Jozefa Uchaľa, Jaroslava Komendu, Lukáča a Radovana Melníka. Po skončení kariéry netúži byť trénerom ani rozhodcom. Na Slovensku obľúbený klub nemá, v Európe fandí FC Barcelona, obdivuje aj hru nemeckej reprezentácie. Jeho vzormi sú dlhoročné opory aktuálneho víťaza prestížnej Ligy majstrov Lionel Messi a Andrés Iniesta.

Ján Kufa


Narodený: 8. mája 1981 v Michalovciach

Post: stredný záložník

Klub: OŠK Pavlovce nad Uhom

Prvé futbalové kroky robil v rodnej obci v Pavlovciach nad Uhom v tíme mladších žiakov a v OŠK postupne prešiel všetkými vekovými kategóriami. Väčšinu doterajšej kariéry strávil tento tvorca hry v materskom klube, ale vyskúšal si aj dresy Vysokej nad Uhom, Petroviec nad Laborcom a Lastomíra. Jeho prvým trénerom bol Miroslav Kertés, neskôr ho viedli aj Alexander Čižmár, Štefan Kondor, Tibor Čiriban, Jozef Štafura, Viktor Senjuž, Tibor Tabak a Csaba Balog. Fandí Michalovciam, Barcelone a Brazílii, vzorom mu je Cafú. Chcel by si ešte zahrať vyššiu súťaž, pomaly už rozmýšľa nad koncom aktívnej kariéry, po ktorej je jeho cieľom venovať sa svojej rodine.

Lukáš Jurčo

Narodený: 20. januára 1992 v Michalovciach

Post: ľavý záložník

Klub: FK Žbince

S futbalom začínal v Hatalove v žiackom družstve. Potom jeho kroky viedli do rodných Žbiniec, krátko pôsobil aj v Lastomíre. Trénovali ho Peter Vasiľ, Jozef Grajcár, Marián Horvát, Jozef Uchaľ, Lukáč, Viktor Senjuž a Radovan Melník, ktorý ho viedol aj v uplynulej sezóne v Žbinciach. Rád by zmenil dres, páči sa mu futbalový prejav Alexisa Sancheza, Mesuta Özila, Robina Van Persieho a obľubuje tímy Michaloviec, Arsenalu a Nemecka. Futbalovú kariéru chce ukončiť až okolo štyridsiatky, rád by sa stal mládežníckym trénerom.

Marcel Makula

Narodený: 18. júla 1988 v Košiciach

Post: ľavé krídlo

Klub: OŠK Pavlovce nad Uhom

Futbalovo vyrastal v rodných Malčiciach, kde dlhé roky preukazoval svoje kanonierske schopnosti. Pred rokom zaujal ambiciózne Pavlovce nad Uhom, v drese ktorých v minulej sezóne nastrieľal 29 gólov a spoločne s Patrikom Iškym sa stal najlepším strelcom šiestej ligy. Jeho veľkou prednosťou je rýchlosť. V doterajšej kariére ho viedli tréneri Michal Duda, Ladislav Ambróz, Radoslav Ďuraš a Csaba Balog. Je fanúšikom Slovana Bratislava, FC Barcelona, Španielska a Nemecka, jeho vzormi sú Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.

Marek Šalacha

Narodený: 23. októbra 1989 v Michalovciach

Post: stredný útočník

Klub: OFK Hatalov

Futbalovú abecedu sa učil v Starom v dorasteneckom družstve, kde začínal na poste útočníka. Potom zamieril do Zbudze a momentálne oblieka dres Hatalova. Jeho prvým trénerom bol Severín Činčár, ďalším Peter Vasiľ. Obdivuje reprezentáciu Nemecka a vzorom mu je Holanďan Arjen Robben. Keď skončí hráčsku kariéru, možno sa dá na trénerskú dráhu.

Patrik Išky

Narodený: 13. januára 1989 v Michalovciach

Post: pravé krídlo

Klub: OŠK Tušice TNV

Je odchovancom futbalu v Tušiciach, v žiackom veku ešte hrával aj v Dvoriankach na poste stredopoliara. Potom sa však vrátil do Tušíc a ich dres oblieka až doteraz, ale už „presedlal“ do útoku a ukazuje, že to bol výborný krok. Trénovali ho Mikuláš Kulík, Ľubomír Micák, Jozef Daňko, Ľubomír Micák, Miroslav Michalec, Peter Škultéty, Maroš Gazda a Ľuboš Asnaď. Je fanúšikom reprezentácie Belgicka, na klubovej scéne drží prsty trnavskému Spartaku a londýnskej Chelsey.

Foto k článku: archív

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.