Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V N. Myšli súboj o treťoligového čierneho Petra

Sportnet|Publikované 28. okt 2005 o 22:00

Nižná Myšľa - Do jesenného prístavu sa nezadržateľne blíži najvyššia regionálna futbalová súťaž, ktorej zostáva absolvovať už iba dve zastávky.

Najbližšou je počas tohto víkendu záverečné kolo jesennej časti, po ktorom bude nasledovať predohrávané prvé jarné kolo. Pri pohľade do tabuľky pred víkendovými stretnutiami je jasné, že jesenným kráľom sa stane Tesla Stropkov, ktorej ani prípadne zakolísanie pod turnianským hradom neotrasie postavením na prvom mieste. V tomto kole sa priaznivci futbalu môžu tešiť na viaceré zaujímavé stretnutia. Jedným z nich bude aj súboj šiesteho Vranova s druhým Trebišovom. Nielen súboje o popredné priečky sú z pohľadu jednotlivých celkov zaujímavé, keď postup si môže vybojovať až šesť celkov, ale zaujímavá je aj situácia na opačnom póle.

Na dne tabuľky sú momentálne dva celky, ktoré vlani bojovali v jej hornej časti. Na poslednom mieste je vlaňajší víťaz Nižná Myšľa, ktorá ma na svojom konte iba chudobné dve víťazstvá. O dva body viac získal Svidník, ktorý sa podobne ako ich zajtrajší súper v jesennej časti herne trápi. V záverečnom kole polčasu treťoligovej sezóny sa práve medzi spomínanými dvoma mančaftami rozhodne, komu zostane v rukách povestný čierny Peter.

Myšľania si pred týmto dôležitým zápasom, v ktorom sa opäť hrá o šesť bodov si nič iné ako víťazstvo nepripúšťajú. "Počas týždňa sme sa snažili zodpovedne trénovať a pripraviť sa čo najlepšie, aby sme mohli vyhrať," hovorí útočník Nižnej Myšle Roland Kalmár. V uplynulom kole v Trebišove nemohol pomôcť svojmu celku pre pracovné povinnosti, no zajtra by v základnej zostave nemal chýbať. Pre oba celky je tento duel dôležitý a môže rozhodnúť, kto bude zimovať na poslednom mieste. Svidník v uplynulom kole prehrať s Bardejovom a N. Myšľa inkasovala poltucet v Trebišove. "Ak sa chceme odpútať konečne z posledného miesta musíme naplno bodovať. To je nás najdôležitejšia úloha. V tomto zápase nemáme čo stratiť a žiadna nervozita nám nemôže zväzovať nohy. Aj súper je po psychickej stránke na to rovnako ako my, preto dôležité bude kto strelí úvodný gól. Naše výkony sú stále poznačené tým, čo sa udialo na začiatku sezóny. Nevieme sa cez to preniesť a snáď chýba aj väčšia motivácia. Verím, že podobne ako v predchádzajúcom stretnutí s Giraltovcami aj teraz sa dokážeme presadiť a rád by som nielen dobrou hrou, ale aj nejakým gólom pomohol k zisku troch bodov," hovorí R. Kalmár. Ľahkosť sa akou hrali obaja súperi v jarnej časti uplynulého ročníka je už dávno preč a teraz je to v ich podaní skôr trápenie. Ani jedno mužstvo sa nedokáže presadiť strelecky a rovnako v defenzíve robia veľké množstvo chýb. "V domácom prostredí musíme urobiť všetko pre víťazstvo. Po hernej stráne je náš výkon dobrý, no horšie je to s koncovkou. Nevieme sa presadiť, no verím, že doterajšiu smolu prelomíme. Veľmi zlé sa hrá mužstvu, ktoré je na poslednom mieste, preto by sme sa radi z tejto priečky odpútali, čo by iste zlepšilo atmosféru v kabíne aj klube," dodal R. Kalmár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.