Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

V mužskom finále Maďarsko proti Srbsku - súhrn

SITA|27. aug 2004 o 22:11

ATÉNY 27. augusta (SITA) - Vo finále olympijského turnaja mužov vo vodnom póle sa stretnú reprezentácie Maďarska a Srbska a Čiernej Hory. Maďari, obhajcovia zo Sydney, budú v nedeľu v Aténach bojovať ...

Vo finále olympijského turnaja mužov vo vodnom póle sa stretnú reprezentácie Maďarska a Srbska a Čiernej Hory. Maďari, obhajcovia zo Sydney, budú v nedeľu v Aténach bojovať o ôsme olympijské zlato, Srbi o prvé od roku 1988, keď vyhrala vtedajšia Juhoslávia v Soule.

Maďarskí vodní pólisti zvíťazili v prvom semifinálovom zápase olympijského turnaja v Aténach nad Ruskom 7:5 a vo finále budú mať šancu obhájiť svoje sydneyské prvenstvo. Prvá polovica semifinálového duelu bola vyrovnaná, hoci Rusi vždy len doťahovali jedno alebo dvojgólový náskok favorita. Rozhodnutie padlo v III. štvrtine, keď Maďari dvoma gólmi v presilovkách ušli na 7:5. Ruskí pólisti potom v záverečnej sedemminútovke nevyužili ani jednu zo štyroch presiloviek, takže Maďari zaslúžene postúpili do súboja o zlato. "Bol to pre nás doteraz najťažší zápas na turnaji. Zlatá medaila je motiváciou pre všetkých. Máme 50-percentnú šancu na víťazstvo," povedal maďarský pólista Barnabas Steinmetz.

V druhom semifinále si vodní pólisti Srbska a Čiernej Hory poradili s domácimi reprezentantmi Grécka 7:3. Srbi vďaka výbornej obrane nedali Grékom žiadnu šancu a zarmútili tisícky fanúšikov v hľadisku. Gréci sa proti Srbsku dokázali presadiť len v presilovkách, z trinástich však využili len tri. Hráči Srbska a Čiernej Hory o svojom víťazstve rozhodli tromi rýchlymi gólmi v druhej štvrtine. "Dnes sme hrali skvele v obrane. Na tomto turnaji mali Gréci skvelé presilovky, ale dnes sme ich ubránili. To bolo kľúčom k nášmu víťazstvu," povedal tréner víťazov Nenad Manojlovič.


Výsledky - vodné pólo - muži - piatok:

Semifinále:

  • Srbsko a Čierna Hora - Grécko 7:3 (2:1, 3:1, 1:1, 1:0)

Góly: Jokič 2, Nikič, Udovičič, Ikodinovič, Jelenič, Sapič - Theodoropoulos, C. Afroudakis, G. Afroudakis


  • Maďarsko - Rusko 7:5 (2:2, 3:3, 2:0, 0:0)

Góly: Kásás 3, Kiss 2, Benedek, Steinmetz - Garbuzov 2, Balachov, Stratan, Zakirov


 

Skupina o 7.-10. miesto:

  • USA - Austrália 6:5 (2:0, 1:1, 2:2, 1:2)

Góly: Azevedo 3, Smith 2, Wigo - Figlioli 3, McGregor, Whalan


  • Taliansko - Chorvátsko 11:7 (2:1, 3:4, 1:1, 5:1)

Góly: Bencivenga 3, Postiglione, Angelini, Felugo, Calcaterra po 2 - Frankovič 3, Štritof 2, Vranjes, Šmodlaka


Zápas o 11. miesto:

  • Kazachstan - Egypt 15:7 (6:0, 1:2, 5:3, 3:2)

Góly: Zajcev 7, Žiljajev 3, Drozdov, Gajdukov, Gorovoj, Šidlovskij, Sevosťanov - Khalil 2, Mashhour 2, Gamaleldin, El Helw, El Sammany


Súvisiace články