Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V mŕtvom ťahu dominovali pretekári Herkulesa

Sportnet|Publikované 21. okt 2005 o 22:00

Rožňava - Pred týždňom sa trojica silových trojbojárov z KST J. P. Stav Herkules Rožňava zúčastnila v Košiciach na pohárových pretekoch v mŕtvom

ťahu. Víťazstvo si zabezpečil Štefan Sokoly, pred Jánom Margetom a tretí bol Róbert Orbán. Súťaže sa zúčastnilo sedem pretekárov z Košíc a Rožňavy. Dnes sa dve rožňavské družstvá predstavia na prvom kole 1. ligy.

Obaja pretekári Herkulesa si poradili s činkou vážiacou 300 kilogramov, ale keďže sa výkony prepočítavali na wilksove body zvíťazil Sokoly. Pretekov sme sa zúčastnili v rámci prípravy na druhé kolo extraligy. Zároveň si obaja zvýšili sebaistotu, povedal predseda KST J. P. Stav Herkules Juraj Pástor a dodal, poďakovanie patrí Klementovi Feketemu, ktorý bol dievča pre všetko šofér, tréner, počítal body. Robil aj hlásateľa a vysvetľoval pravidlá mŕtveho ťahu.

Družstvo sa zároveň svedomito pripravuje na druhé kolo Extraligy. Šance na to, aby sme porazili Bardejov sú oveľa väčšie ako v minulých rokoch. Výkony sa zlepšujú a vidíme, že súper sa dá poraziť. No bude treba aj trochu športového šťastia, povedal J. Pástor. Ešte predtým však čaká trojbojárov prvé kolo 1. ligy. Herkules postavil dve družstvá, ktoré budú zložené so skúsených i mladých trojbojárov. Výhodou bude aj to, že si pretekári budú môcť urobiť limity na majstrovstvá kraja. Budúci týždeň sú v Trenčíne majstrovstvá Slovenska masters v tlaku na lavičke a pohárová súťaž pred ostatné kategórie. V masters by Rožňavu mala zastupovať trojica Völgyák, Fekete a Čupori. V súťaži telesne postihnutých by mal štartovať L. Gášpár. Uvažuje sa aj o štarte pretekárov extraligového družstva. Preteky by tak boli poslednou previerkou pred rozhodujúcim druhým kolom Extraligy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.