Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Močenku "odrovnali" Adamišina

Sportnet|Publikované 6. okt 2006 o 22:00

Humenné - V prvoligovom stretnutí Močenok - Humenné sa v 33. min. udiala na hracej ploche situácia, po ktorej ostal hosťujúci Adamišin na ležať

hracej ploche. Aj keď východniari hneď alarmovali hráčov ŠK Eldus i rozhdodcu, aby hru prerušili, stalo sa tak až po chvíli, keď arbiter Bohun odpískal na hranici šestnástky faul v prospech domáceho celku. Stav hosťujúceho stredopoliara sa nezlepšil, musel striedať. "Domáci hráč s číslom sedem (pozn. Paľo) udrel lakťom Adamišina do oblasti hrudníka. Hra pokračovala ešte zhruba polminúty, až kým domáci neukončili akciu. Zo strany domáceho futbalistu išlo o zákerný faul, čo nám potvrdil aj delegát stretnutia," konštatoval Jozef Valkučák. Paradoxné je však to, že delegát stretnutia Jaroslav Zábranský už na druhý deň svoje slová nielenže nezopakoval, ale dokonca ich prekrútil, lebo zákrok za surový, či bezohľadný nepokladal.

Udivenie humenskej lavičky a starosti tímu doslova o život hráča však pokračovali. Dvadsaťročný stredopoliar stále ležal, ťažko dýchal, sťažoval sa na veľké bolesti v oblasti hrudníka, aj keď ndemohol hovoriť. Dostával iba obklady ľadom, lebo lekár prítomný nebol... "Lukáš ledva došiel, bledý, sťažoval sa na bolesti a zlé dýchanie. Netreba hovoriť, že do polovice druhého polčasu nás i hráčov na ihrisku stretnutie vôbec nezaujímalo. Báli sme sa o jeho život, na lavičke strávil zhruba 50 minút. Lekár k nám prišiel tesne pred príchodom sanitky, asi v 60. minúte stretnutia. Paradoxné bolo, že pri podpise zápisu pred stretnutím chýbal, domáca strana argumentovala, že príde a podpísala sa v jeho mene," podotkol asistent 1. HFC Humenné. Opäť možno poukázať na rýchlu reakciu dotyčného lekára. MUDr. Samuel Tóth pre športový denník tvrdil, že na poučení pred stretnutím bol, náhle ho však odvolali do nemocnice... "To, čo sa udialo počas stretnutia v inkriminovaný čas, nemá nič spoločné s ľudskosťou. O hráča nebolo postarané, lekár na stretnutí nebol, rozhodca si situáciu vôbec nevšímal, dbal iba na výsledok a po treťom domácom góle sa dokonca veľkolepo zasmial. Výsledok stretnutia bol povýšené nad ľudským životom... Podal som podnet na riešenie prípadu Ligovej komisii SFZ a Disciplinárnej komisii SFZ, nevylučujeme podanie trestného oznámenia," konštatoval Ján Vrba, prezident 1. HFC Humenné, ktorý na stretnutí osobne bol a celú situáciu videl.

Lukáš Adamišin je dnes v bratislavskej nemocnici, na špeciálnom oddelení Hrudnej chirurgie v Ružinove. Čaká ho operácia, v pľúcach sa mu tvorí voda. Vychádzajúc zo zdravotného spisu došlo k natrhnutiu pľúc, čo je životu nebezpečné zranenie, ba ak by bolo o čosi rozsiahlejšie, hráč sa mohol udusiť. Aj Lukáš Adamišin už pochopil, že s najväčšou pravdepodobnosťou s futbalom skončil, svojim spoluhráčom poslal SMS-ku s takýmto znením, naznačujú to aj lekári. Na záver možno ešte dodať správanie sa hlavného usporiadateľa stretnutia Močenok - Humenné voči prezidentovi 1. HFC: "Co tolko beháte, šak neumre..."

DK začala konanie

"Za nedostatočnú usporiadateľskú službu, nedostatočnú zdravotnícku službu v stretnutí 14. kola I. ligy proti tímu HFC Humenné sme začali disciplinárne konanie voči ŠK Eldus Močenok. Klubu sme uložili do 10. októbra predložiť vyjadrenie s presným opisom vzniknutej situácie, doloženým dokladmi o zranení hráča HFC Humenné Lukáša Adamišina a hodnovernými dokladmi o postupe poskytnutia lekárskej pomoci. Zároveň žiadame aj vyjadrenia hlavného usporiadateľa stretnutia, lekára uvedeného v zápise o stretnutí ako aj predloženie videozáznamu zo spomenutého duelu. Predbežným opatrením zastavujeme pretekársku činnosť hráčovi ŠK Eldus Močenok Radovanovi Paľovi až do ďalšieho rozhodnutia DK a žiadame od neho tiež vyjadrenie do 10. 10. 2006," vyjadril sa šéf disciplinárky Š. Kridla.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.