Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V minulom roku sa Košičanky s Trebišovčankami delili, tentokrát doplácali na Peruňskú

Sportnet|Publikované 9. sep 2002 o 22:00

Košice - Všetky tri tituly na víkendových majstrovstvách Slovenska v nohejbale žien, ktoré v telocvični SOU strojárskeho v Michalovciach z poverenia

Slovenskej nohejbalovej asociácie usporiadal Nohejbalový klub Zalužice, si vybojovali Trebišovčanky a potvrdili tak, že v ženskom nohejbale už patria na výslnie slovenského nohejbalu. Vo finále jednotlivkýň zvíťazila Daniela Peruňská, ktorá zdolala svoju oddielovú kolegyňu Katarínu Dankovú 2:0 (8, 9). Aj v súťaži dvojíc i trojíc sa zrodili víťazstvá tímu NK ´99 Trebišov, keď v oboch prípadoch skončili na 2. mieste nohejbalistky NK DPMK Košice.

"Piešťanky síce nepoznáme, pri nich sme si však verili, rovnako i pri hráčkach zo Zálužíc a vedeli sme, že najväčším konkurentom budú Trebišovčanky. To sa i potvrdilo," hovorí Lucia Čolláková z NK DPMK Košice.

V trojiciach DPMK Košice (Lucia Čolláková, Lívia Sladká, Ľudmila Smaržová) v skupine podľahlo Trebišovu (1:2), víťazstvá nad piešťanským áčkom a béčkom, ako i nad Zalužicami tak dépeemkárkam stačili už len na druhé miesto. "Dá sa povedať, že trojice sme trochu pustili... Dalo sa niečo spraviť, aj sme vyhrávali. Ale... Žiaľ, šťastie bolo na ich strane. Mohlo to byť aj lepšie, mohli sme to dotiahnuť," hovorí Lucia Čolláková.

Rovnaký scenár ako súťaž trojíc mala i súťaž dvojíc. Po prehre s Trebišovčankami Košičanky zdolali piešťanské výbery a Zálužice. "V minulom roku získal Trebišov prvenstvo v trojiciach, v dvojiciach sme s Monikou Dzubayovou ešte vyhrali. Tento rok sme mali hendikep práve pri Monike Dzubayovej, pretože tri týždne pred turnajom si poranila členok a vypadla z tréningu. Nastúpila síce do trojíc, ale viacmenej ako náhradníčka. Odohrala síce jeden celý zápas, ale na finále to už nestačilo. Tam to jednoznačne Dana Peruňská z Trebišova potiahla, čo sa týka ďalších dvoch hráčok, tie jej v podstate len kontrovali. Uhrali pár lôpt, ale všetko to bolo na Dane," hovorí ďalšia z Košičaniek, Lívia Sladká. "Monika Dzubayová hrala na poste, ktorý nehráva, hrala v poli, tam sme to trochu s postami zamiešala. Troška sa ešte bála ísť do lôpt. V dvojiciach trebárs vôbec nenastúpila, tam hrala Ľuda Smaržová, tá ale tiež veľa neuhrala, takže s Luciou Čollákovou sme dvojice uhrali tak, ako sme uhrali. To bola skôr jednoznačná záležitosť Trebišova. V trojiciach sme si verili, v dvojiciach sme na to tentokrát nemali," hovorí Lívia Sladká.

V súťaži jednotlivkýň si Lucia Čolláková, ako jediná z Košíc, v A skupine poradila najprv s Gabrielou Viňanskou zo Zálužíc (2:0), potom s Lehutovou z Piešťan (2:0) a Renátou Gejgušovou zo Zálužíc do tretice výsledkom 2:0. "Dievčatá zo Zálužíc poznám, Lehutová je však úplne nová hráčka, videla som ju prvýkrát. Vôbec, my poznáme všetky hráčky, až na tie z Piešťan (dva roky sa súťaží prakticky nezúčastňovali - pozn. red.)." V semifinále Košičanka podľahla Kataríne Dankovej z Trebišova 0:2. "Katka je veľmi dobrá hráčka. Čo sa týka ustálenej hry, myslím, že je lepšia ako ja. Smeč síce nemá taký, ako ja, v tom som zas lepšia. Čo sa týkla samotného zápasu, tam niet o čom hovoriť. Bolo to o nakopávaní lôpt a o tom, kto dlhšie vydrží," dodáva Lucia Čolláková. V Michalovciach sa odohrali najprv trojice, potom dvojice, nasledovali single.

"Myslím, že toho bolo už príliš veľa. Veď finále sa hralo o tej deviatej, štvrť na desať. Po kondičnej stránke toho bolo naozaj dosť. Možno, ak by sa hralo na druhý deň, poradie by bolo iné. Ale nebolo to až také zlé."

Dodajme, že najbližšie sa slovenská ženská špička stretne koncom októbra v Košiciach na turnaji O pohár DPMK, koncom novembra a začiatkom decembra na reprezentantky čakajú boje na MS v maďarskom Szombathely.

Výsledky - trojice: NK ´99 Trebišov - DPMK Košice 2:1, BM Piešťany "A" 2:1, NK Zalužice 2:0, BM Piešťany "B" 2:0, DPMK Košice - BM Piešťany "A" 2:0, NK Zalužice 2:0, BM Piešťany "B" 2:0

BM Piešťany "A" - NK Zalužice 2:1, BM Piešťany "B" 2:0, NK Zalužice - BM Piešťany "B" 2:1.

Konečné poradie trojíc: 1. Trebišov (Daniela Peruňská, Katarína Danková, Marianna Poľanská, Anna Ilešová), 2. DPMK Košice (Lucia Čolláková, Lívia Sladká, Ľudmila Smaržová, Monika Dzubayová), 3. BM Piešťany "A" (Katarína Borovská, Lenka Matysová, Lucia Karlíková, Jana Chudá, Barbora Lehutová).

Dvojice: NK ´99 Trebišov DPMK Košice 2:0, BM Piešťany "A" 2:0, NK Zalužice 2:0, BM Piešťany "B" 2:0, DPMK Košice - BM Piešťany "A" 2:0, NK Zalužice 2:0, BM Piešťany "B" 2:0, NK Zalužice BM Piešťany "A" 2:1, BM Piešťany "B" 2:0, BM Piešťany "A" - BM Piešťany "B" 2:0.

Konečné poradie dvojíc: 1. Trebišov (Daniela Peruňská, Katarína Danková, Marianna Poľanská), 2. DPMK Košice (Lucia Čolláková, Lívia Sladká, Ľudmila Smaržová), 3. NK Zalužice (Gabriela Viňanská, Renáta Gejgušová, Zuzana Viňanská).

Súťaž jednotlivkýň: A-skupina: Čolláková - Viňanská 2:0, Lehutová 2:0, Gejgušová 2:0, Viňanská - Lehutová 2:0, Gejgušová 2:0, Lehutová - Gejgušová 2:1.

B-skupina: Peruňská Danková 2:0, Balážová 2:1, Karlíková 2:0, Danková - Balážová 2:0, Karlíková 2:0

Balážová - Karlíková 2:0.

Semifinále: Čolláková Danková 0:2, Peruňská Viňanská 2:1, O 3. miesto: Čolláková Viňanská 1:2 (-4, 2, -9), finále: Danková Peruňská 0:2 (-8, -9).

Konečné poradie jednotlivkýň: 1. Daniela Peruňská (Trebišov), 2. Katarína Danková (Trebišov), 3. Gabriela Viňanská (NK Zalužice), 4. Lucia Čolláková (DPMK Košice).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.