Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V michalovskom kádri je hotový lazaret!

Sportnet|Publikované 7. nov 2002 o 23:00

Michalovce Aj keď na tomto mieste v závere týždňa zväčša prinášame pozvánky na víkendové treťoligové zápolenia, pred plánovanou predohrávkou prvého

jarného kola vládne kvôli nepriaznivému počasiu nie veľmi futbalová atmosféra. Aj v regióne Zemplína si včera Perinbaba povedala, že snehom pocukrí tunajšiu pôdu a nevynechala ani futbalové ihriská. Podľa slov predsedu Športovo-technickej komisie VsFZ v Košiciach, Štefana Olšavského, to vyzerá, že sa stretnutia 16. kola III. ligy odohrajú. Pravda, definitívu nám ešte nevedel potvrdiť, rozhodnúť sa malo vo včerajších večerných hodinách. Skôr sa teda budeme venovať aktuálnej situácii v radoch zemplínskych treťoligistov.

Michalovský futbal bol v predošlom týždni spájaný s korupciou vo východoslovenskom futbale a z úst jeho činovníkov zaznievali rôzne hlasy o manipulácii zápasov v ich neprospech. Boli sme teda zvedaví, čo si myslia kompetentní po ostatnom zápase proti Stropkovu. "Na rozhodcov už nechcem povedať jediné krivé slovo. Nie preto, že sme vyhrali a vtedy je zvyčajne každý ticho, ale preto, že odviedli jeden vysoko objektívny výkon. Samozrejme, nevyhli sa malým chybám na oboch stranách, ale výsledok neovplyvnili. Naopak, prispeli k tomu, že sa na veľmi ťažkom teréne odohral pomerne kvalitný zápas. Rozhodli sme sa, že už nebudeme reagovať na výkony arbitrov, zameriame sa hlavne na vlastnú prácu," povedal prezident ŠK Zemplín Michalovce Jaroslav Bovan. Aj napriek jeho slovám videli domáci futbalisti v súboji proti Tesle až šesť žltých kariet, kým z hostí sa podobne previnil len mladučký Andrejko. Ani to však nemení jeho názor, lebo za spomínané napomenutia nesú zodpovednosť predovšetkým hráči, ktorí si nie vždy zachovali chladnú hlavu. Nevyplatilo sa to Marošovi Bačíkovi a Milanovi Capíkovi, pre ktorých to už bola štvrtá žltá karta a proti Trebišovu teda určite nenastúpia. "Veľmi ma mrzela najmä žltá karta Capíka, ktorý ju dostal až v nadstavenom čase za úplne hlúpy priestupok. Milan sa navyše v poslednom čase vyprofiloval na našu kľúčovú postavu stredu poľa, takže nám bude rovnako ako Bačík v ofenzíve veľmi chýbať. Horšie je, že zranenia neumožnia štart ani stopérom Gabákovi a Vasiľovi, a nenastúpi zrejme ani ďalší stredový hráč Miloš Adam. Je to pre nás obrovská strata a je dosť možné, že dáme šancu hráčom z dorastu alebo piatoligovej rezervy," neradostne skonštatoval šéf michalovského futbalu.

Takýto krok je pochopiteľne výrazným zásahom do herného systému michalovskej hry a v prípade odohratia sobotňajšieho zápasu bude mať tréner Zemplína Jozef Škrlík čo robiť, aby ako tak poskladal aspoň základnú jedenástku. "Určite to nebude mať ľahké a aj preto si myslím, že jasným favoritom derby je Slavoj Trebišov. V doterajšom priebehu dokázal vonku zdolať oveľa silnejšie tímy ako je v súčasnej sile ten náš. Aj napriek tomu chceme pozvať do hľadiska čo najviac ľudí. Veríme, že sa prejavia ako správni lokálpatrioti a že nás v ťažkej situácii podporia," dodal Jaroslav Bovan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.