Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V Michalovciach vládla spokojnosť

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Uplynulá sobota bola pre priaznivcov michalovského futbalu historická. Na ihrisku tamojšieho Zemplína odohrali prvýkrát prvoligové

stretnutie, avšak hlavnými aktérmi boli celky 1. FC Košice a Laugaricia Trenčín. Bolo to kvôli napadnutiu asistenta rozhodcu Balka v domácom súboji 1. FC s Ružomberkom, za čo disciplinárna komisia SFZ zatvorila Košičanom ihrisko na jedno majstrovské stretnutie. "Zástupcovia tigrov sa zamýšľali nad odohratím niektorých domácich duelov u nás už dávnejšie, keď mali problémy s majiteľmi štadióna v Čermeli. Ohlásili sa nám aj teraz, čím potvrdili výborné vzťahy medzi klubmi. Chceli sme vyjsť v ústrety našim priaznivcom, nuž nebolo nad čím váhať," prezradil športový riaditeľ ŠK Zemplín Michalovce Fridrich Bliščák. Podľa jeho slov vyšla organizácia zápasu domácim činovníkom na jednotku. Ocenil to aj delegát stretnutia, Vranovčan Vojtech Christov.

Pre Michalovčanov to teda zároveň bola akási skúška v prípade, žeby podobné masovejšie akcie museli organizovať každé dva týždne... "Narážate na náš postup? Áno, aj po tejto stránke sme už na dostatočnej výške, takže na rade sú teraz naši futbalisti. Organizátori v sobotu svoju úlohu jednoznačne zvládli," pridal F. Bliščák. Najväčšie starosti mu momentálne robí kvalita hracej plochy. Tá je po sobote zničená a v Michalovciach budú mať čo robiť, aby ju dali ako-tak dokopy. "Už sme raz podobný problém riešili. Pred štyrmi rokmi sa na našom štadióne odohrali stretnutia kvalifikácie reprezentačných celkov do osemnásť rokov. Po súboji Chorvátska s Maltou sme už mysleli, že to bol u nás posledný zápas, ale napokon sme trávnik zregenerovali. Aj teraz pracujeme na úprave, do marca je času dosť," dodal F. Bliščák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.