Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

V Michalovciach v slovenskom finále triumf Juríkovej

SITA|Publikované 17. máj 2009 o 14:07

Vo finále dvojhry na tenisovom turnaji ITF žien v Michalovciach zvíťazila v čisto slovenskom súboji Lenka Juríková.

MICHALOVCE. Vo finále dvojhry na tenisovom turnaji ITF žien v Michalovciach (dotácia 10 000 USD, antuka vonku) zvíťazila v čisto slovenskom súboji Lenka Juríková nad Michaelou Pochabovou 6:4, 2:6, 7:5.

Turnajová dvojka Juríková zdolala nasadenú jednotku Pochabovú v náročnom trojsetovom boji a vyrovnala celkovú zápasovú bilanciu proti nej na 1:1. Predvlani s Pochabovou (TC SPU AX-V Nitra) v Bratislave na podujatí ITF s dotáciou 10 000 USD prehrala na antuke vonku 6:1, 2:6, 3:6.

Osemnásťročná členka TK Slávia Agrofert STU Bratislava Juríková vlani v Michalovciach uhrala vo dvojhre štvrťfinále a zároveň sa stala víťazkou štvorhry po boku Poľky Katarzyny Piterovej. Michalovský titul je pre Juríkovú tretím singlovým z okruhu ITF. Vlani sa tešila v izraelskom Ramate Hašaron a gréckom Porto Rafti (zhodne celková prémia 10 000 USD).

"V prvom sete som mala viac šťastia ako súperka, v druhom ona zlepšila svoju hru a ja som nevyužila niektoré sľubné stavy. V rozhodujúcom treťom sete to bolo o nervoch. Viedla som už 5:3, no nakoniec som ešte potrebovala brejk v dvanástom geme a celkovo 5 mečbalov na víťazstvo," uviedla Lenka Juríková po finále pre agentúru SITA a ďalej pokračovala hodnotením turnaja ako celku: "Pri pohľade na žreb som si verila minimálne na finále, boli tu však aj kvalitné súperky s nižším renkingom. Napríklad vo štvrťfinále som proti Češke Simone Dobrej prehrávala 1:3 v treťom sete a otočila som to na 6:4. Vtedy som si povedala, že to musím dotiahnuť až k trofeji."

Juríková mala podľa vlastných slov na budúci týždeň hrať na turnaji v ukrajinskom Charkove, ale vzhľadom na únavu a boľavý členok si zrejme dá krátku prestávku. "S tým pravým členkom som mala problémy už vlani. Zrejme pôjdem až na ďalší týždeň do talianskeho Grada," dodala L.

Víťazkami štvorhry sa v Michalovciach stali štvorky deblovej súťaže, Češky Martina Borecká a Martina Kubičíková, ktoré v sobotňajšom finále zdolali svoje najvyššie nasadené krajanky Simonu Dobrú s Luciou Kriegsmannovou tesne 2:6, 6:2, 11:9 (zápasový tajbrejk).

Výsledky

Dvojhra - finále:

Lenka Juríková (2-SR) - Michaela Pochabová (1-SR) 6:4, 2:6, 7:5

Štvorhra - finále:

Martina Borecká, Martina Kubičíková (4-ČR) - Simona Dobrá, Lucie Kriegsmannová (1-ČR) 2:6, 6:2, 11:9