Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

V Michalovciach v pondelok oslavy titulu, Šaľa pred generačnou výmenou

TASR|14. máj 2006 o 14:00

Šaľa 14. mája (TASR) - Po troch rokoch sa majstrovská trofej v hádzanej žien sťahuje opäť do Michaloviec. Iuventa podobne ako v sezóne 2002/03, kedy sa ...

Šaľa 14. mája (TASR) - Po troch rokoch sa majstrovská trofej v hádzanej žien sťahuje opäť do Michaloviec. Iuventa podobne ako v sezóne 2002/03, kedy sa zemplínska metropola tešila z premiérového ligového primátu, rozhodla o zisku titulu na palubovke finálového súpera zo Šale. Hoci búrlivejšej odozvy z tribún by sa zverenky už osemnásobne majstrovského trénera Dušana Daniša dočkali na vo vlastnej hale všetko si budú môcť vynahradiť už v pondelok v slávnosti v centre na Námestí osloboditeľov.

Trénerka domácich Darina Braunová, ktorá si trpkosť finálovej prehry vyskúšala už aj pred troma rokmi počas svojho prvého pôsobenia na lavičke deväťnásobného majstra, pred domácou odvetou verila, že v silách jej tímu je postarať sa na domácej palubovke o vyrovnanie série na 2:2. "Nehovorím, že Michalovce majú kvalitnejšie družstvo, ale určite majú prevahu na poste spojok. U nás hrali Šalatová, ktorá po materskej tri mesiace trénovala, Csalavová, ktorá prišla z družstva, ktoré skoro vypadávalo, Váradyová z vypadávajúceho družstva. Bohužiaľ, treba na to určite čas, ale to je len jedna vec, podľa mňa družstvo treba omladiť," vyhlásila Braunová a priznala, že netuší, či od vedenia dostane v novej sezóne šancu na revanš: "Mám ešte rok zmluvu, ale všeličo sa môže stať. Nemyslím si, že to bola moja vina, že sme prehrali a neuhrali titul. Každý ho chce a ja takisto, ale neviem, čo mám povedať na to, keď hráčka ide sama na bránku a nedá gól, za to už ja nemôžem."

Braunovej slovám o nutnej generačnej výmene v kádri absolútneho suveréna slovenskej hádzanej v posledných dvoch dekádach dala za pravdu aj perspektívna ľavá spojka Iuventy Anna Dittelová. "Presne ako povedal raz pán reprezentačný tréner v Šali je garda, ktorá už odchádza a u nás sú hráčky, ktoré sú budúcnosťou slovenskej hádzanej," zdôraznila strelkyňa siedmich gólov v rozlúčkovom dueli v sezóne a pokračovala: "Dôležité bolo aj to, že sme sa dokázali spolu zomknúť ako kolektív. Séria ale vôbec nebola ľahká. Možno stav 3:0 tomu napovedá, ale vôbec to tak nebolo - všetky zápasy boli ťažké a vydreté. Myslím si, že už naše výsledky počas sezóny nás predpovedali k titulu a som rada, že sme to dokázali."

Hrdinkou sobotňajšieho duelu a v podstate i celej série o zlaté medaily bola skúsená Lenka Krajcárová v michalovskej bránke, ktorá privádzala domáce strelkyne do zúfalstva. "Špeciálny recept nemám," smiala sa šťastná gólmanka po zápase. Po každom úspešnom zákroku, ktorých boli takmer dve desiatky sa len so skromným úsmevom a trochu neveriacky pozrela na nadšené spoluhráčky na lavičke. "Ide to jedno s druhým - ako obrana pomôže mne, tak ja jej to potom vrátim, takže je to vzájomné. Keď ony perfektne bránia, mne sa lepšie chytá. Myslím si, že už tým, že veľa zahodili a aj mne sa niečo podarilo pochytať, prestali si súperky strelecky veriť," vysvetlila Krajcárová, ktorá nechce aktuálne zlato prílš porovnávať s tým historicky prvým: "Prvý titul je stále prvý a vždy sa to bude tak brať. Obhajoba je vždy ťažšia a my sme titul získali opäť po troch rokoch, takže je to pocit, ktorý sa ťažko opisuje."

Najlepšia kanonierka sezóny Alžbeta Tóthová uzavrela svoj účet v ročníku ďalšími desiatimi presnými výstrelmi. "Osobne som rada, že som pomohla družstvu svojím výkonom, aj keď to možno nebolo až také ružové. Ale vo chvíľach, keď družstvo potrebovalo, aby som pomohla, vyšlo to a myslím, že som poctivo makala aj ja a zaslúžene sme vyhrali. Ja viem, že prvý majstrovský titul bol tiež veľmi pekný, lebo som ho získala po prvý raz v kariére, ale tento druhý bol o to krajší, že sme vyhrali úplne zaslúžene. Viac sme chceli a podali sme pekný, kolektívny výkon."

Súvisiace články