Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Michalovciach sa dnes predstaví rakúsky Hypobank

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Michalovce - V treťom domácom stretnutí hádzanárok Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce v medzinárodnej interlige sa po tretí raz na zemplínskej

palubovke predstaví majster jednej z troch zastúpených krajín vo WHIL. Najprv to bola Slávia Praha, potom Duslo Šaľa a teraz do metropoly Zemplína prichádza slávny rakúsky klub Hypo Niederősterreich Viedeň. Tento klub z hlavného mesta našich juhozápadných susedov je osemnásobným víťazom Ligy majstrov a v poslednom desaťročí je aj napriek posledným neúspechom určite najúspešnejším klubovým tímom na starom kontinente. V Michalovciach sa teda dnes podvečer môžu tešiť na hádzanársky sviatok. "Pre nás je to veľká pocta, že si môžme zmerať sily s takým silným a slávnym súperom, ale zároveň nás to zaväzuje k veľkej zodpovednosti. Našim cieľom je dotiahnuť stretnutie do takého konca, aby boli všetci spokojní. Hypobank zatiaľ kráča interligou suverénne, ale nikde nie je napísané, aby práve u nás nemohol zakopnúť," rozhovorila sa na úvod spojka michalovského Zekonu Denisa Glankovičová.

Rakúsky majster, ktorý vo WHIL hosťuje preto, lebo ich domáca súťaž nemá primeranú kvalitu, má v kádri takmer samé legionárky. Jednou z nich je aj slovenská brankárka Marianna Gubová, ktorá však kvôli zraneniu v Michalovciach nenastúpi. Bez ohľadu nato zavíta do Michaloviec veľmi kvalitný súper. "Zverenkyne maďarského trénera Jánosa Gyurku zatiaľ potvrdzujú kvalitu výraznými víťazstvami. Pre nás je to veľká motivácia, lebo im veľmi chceme sťažiť cestu za víťazstvom. S rakúskou hádzanou nemám veľké skúsenosti, hrala som síce proti tamojšej reprezentácii, ale v Hype sú beztak iba legionárky, z ktorých nie všetky sú naturalizované," prezradila dvadsaťtriročná odchovankyňa prešovskej hádzanej.

Podľa jej slov musia Michalovčanky dnes jednoznačne skvalitniť obranu a zároveň minimalizovať počet technických chýb. Práve kvôli týmto nedostatkom naposledy v Nitre takmer neuspeli. "V Nitre sme nehrali dobre, ale našťastie sme zvíťazili. Teší ma, že som sa konečne strelecky chytila. Doteraz mi hra ani streľba veľmi nešli, takže ma deväť presných zásahov príjemne hreje. Štyri boli síce z pokutových hodov, ale po smoliarskej prehre so Šaľou vieme, že treba premieňať aj tie," doplnila pravá spojka výberu Michala Lukačina.

Denisa Glankovičová bola spolu s ďalšou štvoricou hráčok Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce účastníčkou prvého kontrolného zrazu slovenskej reprezentácie pod vedením nového trénera Vojtecha Mareša. "Nový kormidelník ma zaujal svojimi trénerskymi i ľudskými kvalitami. Pre mňa je to vítaná zmena a verím, že sa pod jeho vedením trvalejšie v reprezentácii presadím. Myslím, že aj po príchode legionárok máme všetky Michalovčanky rovnakú šancu presadiť sa," dodala D. Glankovičová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.