Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V Michalovciach po nepresvedčivých výkonoch radikálne opatrenia

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Michalovce Vo futbalových Michalovciach je v poslednom čase akosi veselo. Po tom, čo v klube z vlastnej vôle skončil renomovaný tréner Ján Kozák,

ktorý už nemal ďalej chuť pozerať sa na dianie v údajne zmanipulovanej súťaži, vynoril sa ďalší zaujímavý problém.

Na piatkovej bilančnej schôdzi mužstva, ktorá sa pôvodne mala uskutočniť až včera, bolo najmä v jej závere prihorúco. Po tom, čo dosluhujúci tréner Jozef Škrlík zhodnotil každého hráča i mužstvo, sa ujal žezla prezident ŠK Zemplín Jaroslav Bovan a hráčom oznámil, že od pondelka až do skončenia zimnej prípravy sa stávajú rýdzimi amatérmi. Jeho stanovisko sa, pochopiteľne, stretlo s veľkým prekvapením hráčov, ale tí keďže sú až na pár výnimiek kmeňovými hráčmi Michaloviec, zrejme veľa nezmôžu. "Ťažko sa mi k tomu vyjadruje a skutočne neviem, čo si mám o tom myslieť. Všetci sme z toho zhrození a niektorí sa obávajú o svoju budúcnosť. To nie je len tak povedať hráčom - v utorok sa môžete hlásiť na úrade. Ja osobne si budem hľadať prácu a podľa všetkého aj nový klub," povedal jeden z najskúsenejších hráčov Ľubomír Micák.

Okrem toho v Michalovciach s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou skončili všetci hráči, ktorí boli v Zemplíne na hosťovaní. Ide o Košičanov Petra Slicha, Tomáša Ivana a Štefana Leška. Z klubu možno odíde aj Miloš Gallo, ktorý po príchode z druholigovej Čane nesplnil očakávania. A zajačie úmysly majú podľa našich informácií aj iní hráči. "Pre takéto radikálne rozhodnutie sme sa rozhodli najmä kvôli tomu, že výkony mužstva absolútne nezodpovedajú financiám, ktoré sa do hráčov A-mužstva vkladajú. Atmosféra v našej kabíne bola v poslednom čase už na bode mrazu. Hráči sa delili na starých a mladých, dobrých a zlých, ale čo je najhoršie aj podľa toho, kto koľko zarába. Zazerali na seba, ohovárali sa a tak sme museli zakročiť. Viacerí z nich sa mali u nás až priveľmi dobre, tak sme sa rozhodli, že postavíme všetkých na jednu úroveň a nech rozhodujú iba výkony na ihrisku. Veď predsa nie je možné, aby sa amatéri bavili takmer iba o peniazoch," povedal na margo vzniknutej situácie prezident klubu Jaroslav Bovan.

Pripomeňme, že viacerí hráči boli zamestnancami klubu a od dnešného dňa sa po výpovedi dohodou oboch zainteresovaných strán môžu hlásiť na úrade práce. "Predpokladáme, že tak viacerí aj urobia. Včera som s niektorými absolvoval pohovor a nepočul som ani náznak akéhosi odporu. Samozrejme, neboli nadšení, že prídu o veľkú časť príjmov, ale všetci súhlasili s tým, že atmosféra v kabíne je zlá. Nepopieram, že klub tým ušetrí aj nemalo finančných prostriedkov, veď mesačná réžia klubu nás v priemere vyšla na cca 600 000 korún," doplnil J. Bovan.

Viacerí si zrejme položia otázku, kto bude za Michalovce hrávať v jarnej odvete. Vyzerá to však tak, že s najväčšou pravdepodobnosťou to bude väčšina z tých, ktorí odohrali aj jesennú časť. "Hráči, ktorí budú mať ochotu hrať za náš klub sa zídu 16. decembra, kde im bude predstavený nový tréner, na získaní ktorého pracujeme. Koncom januára sa náš nový kormidelník rozhodne, s ktorými hráčmi počíta a s tými potom podpíšeme nové zmluvy. Vo Vranove urobili pred touto sezónou podobný krok a pozrite sa, kde sú teraz," dodal Jaroslav Bovan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.