Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Michalovciach po hodoch prišlo bolenie brucha

Sportnet|Publikované 17. dec 2008 o 23:00

Po piatkovej kanonáde boli v utorok na programe strelecké suchotyMICHALOVCE. Po hodoch prišlo bolenie brucha. Hokejisti Michaloviec pred necelým

Po piatkovej kanonáde boli v utorok na programe strelecké suchoty

MICHALOVCE. Po hodoch prišlo bolenie brucha. Hokejisti Michaloviec pred necelým týždňom nasúkali doma Považskej Bystrici osem gólov (8:2), no následne v utorok opäť pred vlastným obecenstvom proti Detve strelecky vybuchli. Prehrali 1:3 a celkovo výkonom nepresvedčili.

Jeden gól nestačí

Hoci Michalovce vyhrali na strely 37:30 a viackrát im chýbalo v zakončení povestné šťastie, čakalo sa, že sa viac pobijú o víťazstvo. "S jedným gólom sa zápas vyhrať nedá. Hlavne v prvej tretine sme mali veľké šance, Barna a Miľovčík ich však nevyužili, nevyšli nám ani tri presilové hry. Súperovi sa podarilo hádam päť prečíslení, z ktorých dal tri góly. Čo sa týka výkonu, neviem si vysvetliť, prečo sme hrali s vervou iba posledných päť minút. Práve to nám oproti stretnutiu s Považskou Bystricou teraz proti Detve chýbalo," povedal tréner Dukly Dušan Kapusta.

Veľkou prekážkou brankár

Michalovce "gumoval" hlavne detviansky brankár Šimko. Hoci častokrát so šťastím, chytal jednu šancu za druhou. Kapituloval iba raz, po úniku Pavlička, pre ktorého to bol premiérový gól v drese Dukly. "Máme veľa mladých hráčov, ktorí ešte nedokážu zvládať kľúčové momenty zápasu. Na druhej strane skúsenejší súper to dokázal, a preto vyhral. Čo sa týka brankárov, náš Glevaňák za góly nemohol, ale na druhej strane detviansky Šimko toho pochytal veľmi veľa," doplnil D. Kapusta.

Vrátia im požičané?

Žreb prvej ligy rozhodol, že Michalovce a Detva sa stretnú aj v piatok, ibaže v opačnom garde pod Poľanou. V tejto sezóne sa to medzi týmito mužstvami udeje druhý raz a pre Duklu by bolo fajn, keby zopakovala svoj výkon z prvého zápasu v Detve, keď tam vyhrala 7:2. "Chceme si vziať späť to, čo sme im dnes požičali. Aj tento zápas ukázal, že ide o vyrovnané mužstvá. Vonku nebudeme pod tlakom, takže máme šancu na úspech. Hneď na to v nedeľu máme doma silný Dolný Kubín, takže body zvonku by nám padli vhod," dodal D. Kapusta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.