Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Michalovciach odštartovali zimnú prípravu

Sportnet|Publikované 6. jan 2009 o 23:00

Na prvom tréningu zatiaľ s jedinou novou tvárou. Najbližší zápas bude v sobotu, v pláne je aj sústredenie.MICHALOVCE. V pondelok bol piaty

Na prvom tréningu zatiaľ s jedinou novou tvárou. Najbližší zápas bude v sobotu, v pláne je aj sústredenie.

MICHALOVCE. V pondelok bol piaty januárový deň prvým pracovným pre futbalistov prvoligových Michaloviec. MFK Zemplín mal na programe prvý tréning zimnej prípravy a tomu zodpovedalo aj počasie. Snežilo ostošesť, takže úvodná tréningová jednotka prebehla v mierne improvizovaných podmienkach.

V pondelok šestnásti

Trénerovi Mikulášovi Komanickému sa v pondelok hlásilo 16 hráčov, trénoval aj stopér Lauko, ktorému končí hosťovanie z Trenčína, naopak, kvôli menším zraneniam sa nezapojili obranca Uhľár a brankár Ferenc. Objavili sa teda títo hráči: M. Žofčák - Mižík, Krakovský, Vajda, Marec, Kovalík, Hreško, E. Seman, Viskup, Ruskovský, Gamkrelidze, Gašpar, Kozár, Kunca (z dorastu), Mar. Adam (Třinec), Humeník. "Čoskoro by sa mali zapojiť aj Ukrajinci Šitov a Jevľanov. Záujem máme aj o hráčov, ktorí už v minulosti za Michalovce hrávali, no ich mená zatiaľ neprezradím. Takisto je v hre príchod ďalších dvoch Ukrajincov. Celkovo chceme získať posilu na ľavý kraj obrany, do stredu poľa i do útoku, brankársky post máme vyriešený," povedal predseda Predstavenstva MFK Zemplín Michalovce, a. s., Igor Šoltinský. Na prvom tréningu sa zatiaľ objavila jediná nová tvár, útočník Marián Adam, prešovský odchovanec, ktorý naposledy pôsobil v českom Třinci. "Odchádzajú od nás Lauko, Čavojský a Šuster, Gamkrelidzeho dáme na hosťovanie," doplnil.

Pestrá príprava

Príprava MFK Zemplín bude prebiehať prevažne v domácich podmienkach, výnimkou bude sústredenie na Zemplínskej šírave v termíne od 17. do 24. 1. 2009. Michalovce majú naplánovaných 13 prípravných zápasov proti súperom rôznych kategórií, začínajú v sobotu v Bardejove, pokračujú v utorok doma s Humenným, nasledujú ďalšie štyri domáce duely so S. N. Vsou, Trebišovom, Vranovom n/T. a Moldavou n/B. Medzitým sa predstavia v Užhorode, dvakrát sa stretnú s Rimavskou Sobotou, raz so Starou Ľubovňou a generálku absolvujú 21. 2. v Ružomberku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.