Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Michalovciach na funkcionárskej stoličke žena

Sportnet|Publikované 1. okt 2003 o 22:00

Michalovce - V treťoligovom ŠK Zemplín Michalovce konečne vyriešili obsadenie funkcionárskeho kádra. Po tom, čo v lete z funkcie športového riaditeľa

odišiel skúsený Fridrich Bliščák, bol prezident klubu Jaroslav Bovan nútený poobzerať sa po náhrade. Aj keď ju stále nenašiel, od včerajšieho dňa sa v michalovskom futbale angažuje nová tvár. Je ňou Dagmar Mačičáková.

"Od 1.10. 2003 nastupuje do firmy ŠK Zemplín Michalovce, s.r.o., do funkcie výkonného manažéra. Do jej kompetencií bude patriť aj organizačné riadenie nášho futbalového klubu, v jej prípade teda pôjde o klasickú manažérsku prácu. Zo športového hľadiska však nebude zasahovať do kompetencie trénerov, jej úlohou však bude koordinovať prácu všetkých kormidelníkov a ostatných organizačných pracovníkov. Otázka akéhosi športového riaditeľa je naďalej otvorená, do tejto funkcie stále hľadáme človeka s vysokými odbornými vedomosťami a najmä bohatou športovou praxou," prezradil prezident michalovského futbalového klubu Jaroslav Bovan. Zároveň priznal, že pred časom bol horúcim kandidátom na túto funkciu jeden známy kormidelník z východu Slovenska, ktorý musel nedobrovoľne opustiť lavičku jedného z našich súčasných pohárových zástupcov. "Od pani Mačičákovej očakávame predovšetkým zavedenie poriadku v organizácii klubu a hľadanie priestoru pre dobrú propagáciu klubu alebo potencionálnych klientov," doplnil.

Aj keď na tom, že sa do výkonnej funkcie futbalového klubu dostala žena nie je nič zvláštne, pretože vo svete nie je takáto vec zriedkavá, Dagmar Mačičáková má k športu veľmi blízko. Jej manžel Pavol je manažérom interligových hádzanárok Iuventy Michalovce, nuž a jej otcom nie je nik iný ako Pavol Derfényi, prezident Slovenského zväzu hádzanej! "Do tejto nezvyčajnej funkcie som sa dostala viac-menej náhodou, mojim cieľom bude skvalitniť všetky činnosti v klube počnúc mládežou a seniormi končiac. Po organizačnej stránke to síce nebude ľahké, ale trúfam si. Čo sa týka môjho vzťahu k športu, je veľmi kladný. Mnohí členovia našej rodiny pôsobia v jeho štruktúrach, čo mi v začiatkoch isto pomôže," povedala Dagmar Mačičáková, ktorú na včerajšom tréningu A-mužstva predstavili hráčskemu kádru.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.