Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

V Michalovciach ďalší štyria Ukrajinci, Šimko do Slovana, Frajkor do Podbrezovej?

Sportnet|Publikované 28. dec 2005 o 00:00

Košice - V týchto dňoch sú druholigoví futbalisti na dovolenkách, no funkcionári neprežívajú sviatky so založenými rukami. Vo veľkom sa pracuje na

vystužení kádrov pred zimnou prípravou či začiatkom jarnej časti II. ligy. V medzisviatkovom období sme sondovali, čo sa deje v pätici východoslovenských druholigistov.

V Košiciach nedošlo ešte k žiadnej zmene, hoci k viacerým je veľmi blízko. Nie sú však ešte zrealizovateľné, preto o nich konkrétne nechce nik hovoriť. Isté je, že dvaja kmeňoví hráči MFK Košice Tomáš Šimko (Michalovce) a Branislav Frajkor (na snímke Humenné), ktorí boli na jeseň v zemplínskych kluboch na hosťovaniach, s najväčšou pravdepodobnosťou zmenia dres na prestup. V súvislosti s T. Šimkom sa spomínali Slovan a Tatran Prešov. Podľa našich informácií košický klub sa už dohodol so Slovanom na uvoľnení 28-ročného Šimka, no treba ešte dotiahnuť dohodu samotného hráča s tímom z Tehelného poľa. Pochopiteľne, oveľa väčší záujem je o 23-ročného útočníka Branislava Frajkora. Až štyri kluby majú interes o tohto kanoniera, ktorý na jeseň nastrieľal za HFC 11 gólov. Najhorúcejšími kandidátmi zostali Rimavská Sobota a Podbrezová. Väčšie šance sa dávajú horehronskému klubu, pretože medzi Podbrezovou a Košicami sa črtá výmena, v ktorej je zahrnutý práve Frajkor. Naopak, z Podbrezovej by mal prísť do Košíc 26-ročný útočník Tomáš Boháčik, ktorý na jeseň strelil 3 góly.

Keďže v Michalovciach museli počas letnej prestávky káder skladať doslova na poslednú chvíľu a aj preto hráčov získavali hlavne na hosťovanie, v týchto dňoch musia funkcionári zo Zemplína doťahovať zotrvania viacerých hráčov. "Definitívne isté sú odchody Šafranka a Tótha, ktorí posilnili malajzijský Pineng. V jarnej odvete nerátame ani s obrancom Petrom a zrejme sa rozlúčime aj s Košičanmi T. Šimkom a Škutom, ktorí boli u nás na hosťovaní, no o prvého sa zaujímajú Prešov a Slovan, druhého chcú získať Zlaté Moravce. Záujem však máme aj my," prezradil predseda predstavenstva akciovej spoločnosti MFK Zemplín Michalovce Igor Šoltínsky. V jesennej časti obliekali dres ŠK Zemplín aj štyria Ukrajinci. Kým zotrvanie útočníka Svadebu a stredopoliara Shytova je už prakticky dotiahnuté, o záložníkovi Jevľanovovi a obrancovi Berlizevovi sa to už povedať nedá. "O oboch máme záujem, no Jevľanov je kmeňovým hráčom Metalurgu Doneck, s ktorým sme už rokovali, rovnako aj so samotným Artemom. Zatiaľ je to otvorené. Čo sa týka Berlizeva, pri odchode na Ukrajinu nám prisľúbil, že sa sem vráti. Do prípravy sa však majú zapojiť ďalší štyria kvalitní Ukrajinci, stopér z rezervy Dynama Kyjev a traja stredopoliari, jeden z Ľvova a dvaja z Užhorodu," doplnil Igor Šoltínsky. Z pohľadu príchodov je zaujímavý možný návrat michalovského odchovanca Miloša Adama z MFK Košice, ale i pravdepodobný príchod ďalšieho zadáka Áča z Báču. "V každom prípade chceme káder doplniť a predovšetkým skvalitniť. Rokovania sme rozbehli viacerými smermi a my urobíme všetko preto, aby boli úspešné. Po jeseni nám patrí piate miesto a v jarnej odvete by sme nechceli v tabuľke klesnúť," dodal.

V Prešove zatiaľ došlo k jedinej zmene, ktorá má konkrétne črty. Hosťovanie sa skončilo 25-ročnému Ľubošovi Červencovi z MŠK Žilina a predstavitelia Tatrana sa rozhodli neuplatniť opciu na prestup. Prešovčania netaja, že majú záujme o Tomáša Šimka, no tiež vedia o interese Slovana. O iných pohyboch v kádri nechcú predbežne hovoriť, kým nenadobudnú reálne kontúry.

Obdobné a možno ešte prísnejšie embargo je v Humennom. V HFC vedia o záujme o Frajkora, ktorý bol v klube na hosťovaní, no o istom odchode ešte nehovoria. Samotný futbalista je v súčasnosti s priateľkou v Anglicku, takže sa čaká na jeho príchod a vzájomné pohovory.

Postavenie nováčika súťaže z Lipian nie je po jesennej časti najlichotivejšie a tak počas zimnej prestávky majú v Lipanoch nad čím rozmýšľať. Počas nej by radi káder skôr doplnili ako sa oslabili, hoci viaceré klubu prejavili záujem o ich hráčov. "Od prvého decembra do dvadsiateho sme absolvovali v domácom prostredí predprípravu, na ktorej sa zúčastňovalo okolo 15 hráčov. V posledný deň predprípravného obdobia sme ukončili jesennú časť spoločnou večerou v Odeve. Počas vianočných sviatkov majú hráči voľno a na prvom tréningu v Novom roku sa stretneme v stredu 4. januára. O posilách zatiaľ nechceme nahlas hovoriť, múdrejší budeme v polovici januára, keď odchádzame na sústredenie do Vysokých Tatier. Na ňom by sme chceli mať okolo 20 až 25 hráčov," hovorí asistent trénera Emil Jacko. Napriek poslednému miestu v tabuľke niektorí hráči padli do oka manažérom iných klubov. Nie je tajomstvom, že Seman bol na skusoch v Podbrezovej, Janič v Michalovciach i Česku a Angeloviča by radi videli v Humennom. "Súčasný káder by sme radi udržali pohromade a skôr ho doplnili. Spomínaní hráči vypadli z predprípravy na niekoľko dní, ale potom sa vrátili. V januári sa do prípravy zapojí aj brankár Dirga," prezrádza E. Jacko. Práve brankársky post potrebujú Lipianci posilniť, lebo polročné hosťovanie brankára Hvozdu zo Svidníka sa práve končí. "Veľmi radi by sme toho gólmana udržali, ale všetko bude záležať ako sa dohodnú zástupcovia klubov. Môže nás tešiť, že iné kluby prejavili záujem o našich hráčov, ale tí by si mali uvedomiť, či lepšia ponuka im prospeje a nebudú sedieť iba na lavičke. U nás majú možnosť pravidelne hrávať a získavať cenné skúsenosti," dodal E. Jacko.

Súvisiace články