Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Miami nepovolili prestavbu, turnaj Masters možno presunú

Prestížny turnaj kategórie Masters sa už možno čoskoro v Miami neuskutoční. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 31. dec 2015 o 13:16

V určitej chvíli sa to stane. Jedinou otázkou zostáva, kedy to bude, povedal právny zástupca turnaja Eugene Stearns.

MIAMI. Príslušný odvolací súd nepovolil modernizáciu dejiska spoločného tenisového turnaja Miami Open ATP World Tour Masters 1000 mužov a WTA Premier Mandatory žien v Miami na Floride.

Organizujúca International Players Championship Inc. pod krídlami IMG čoraz otvorenejšie hovorí o budúcom presune podujatia z Crandon Park Tennis Center v Key Biscayne do inej americkej lokácie alebo do Ázie.

"V určitej chvíli sa to stane. Jedinou otázkou zostáva, kedy to bude," povedal právny zástupca turnaja Eugene Stearns po tom, ako plány na prestavbu za 50 miliónov USD zostali pri ľade.

Web Miami Herald pripomenul, že podujatie má zmluvu ešte na osem rokov s regiónom Miami-Dade. Podľa Stearnsa je však vypovedateľná, ak okrsok nevyhovie nárokom umožniť rozvoj turnaja:

"Nemôžem predpovedať, či turnaj bude mať záujem zostať v terajšom dejisku ďalších osem rokov. Určite treba vyhodnotiť možnosti. Za terajších okolností je toto prostredie neústretové k prevádzkovaniu."

Aktuálne sa Miami Open hrá v Crandon Park Tennis Centre.

Článok konkretizuje alternatívy v podobe Orlanda, ale aj Dubaja a Pekingu. "Neverím, že bez potrebných zmien sa podarí podujatie udržať v terajšom dejisku," povedal už vlani Adam Barrett, výkonný viceprezident držiteľa licencie IMG Tennis.

Podujatie má historickú reputáciu "piateho grandslamového turnaja", momentálne však v internom americkom súboji výrazne zaostáva za takisto marcovým podnikom BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells.

Zatiaľ čo na pacifickom pobreží sa od vstupu Laryho Ellisona do projektu v roku 2009 podarilo zrealizovať rozsiahlu rekonštrukciu, podobné zlepšenie infraštruktúry v Miami viazne. IMG nemá záujem prevádzkovať naďalej turnaj práve v Miami, ak bude jeho význam stagnovať, či dokonca upadať.

aptopix_miami_open_tennis659338239136_r805_res.jpg

Medzi mužmi v Miami naposledy triumfoval Novak Djokovič. FOTO - TASR/AP.

Zámery hatí rodina Mathesonovcov, ktorá v minulosti poskytla pozemky. "Chceme utvoriť pravé tenisové centrum v prírode, nielen zriadiť nové kurty na parkovisku. Žiaľ, Bruce Matheson sa vyžíva v obštrukciách. Čokoľvek predostrieme, odmietne to," povzdychol si dávnejšie Barrett.

Matheson vyhlásil, že po prípadnej prestavbe podľa existujúcich plánov by areál vyzeral ako rafinéria. "Naopak, on tak pôsobí teraz. Úpravy by z neho urobili profesionálne tenisové centrum," skonštatoval Barrett pre Miami Today News.

"Nevyhrážame sa, ale faktom je, že pri terajšej podobe areálu vypovieme zmluvu, ktorá má platnosť do roku 2023, pretože špičkové podujatie v takýchto podmienkach už je neudržateľné," dodal.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.