Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V MFK sa črtá "srbská" záložná formácia

Marko Milinkovič. Pozor! Strieľa najlepší futbalový legionár minulého ročníka. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 8. júl 2009 o 22:00

MFK Košice začnú novú sezónu Corgoň ligy bez dvojice srbských opôr Nemanju Matiča a Marka Milinkoviča.KOŠICE. Mimoriadne smoliarsky návrat z majstrovstiev Európy do 21 rokov zažili obaja srbskí futbalisti vo farbách MFK Košice. Nemanja Matič sa vrátil domov už po prvom zápase s Talianskom, keď mu protihráč zlomil priehlavkovú kosť. Marko Milinkovič síce vydržal až do konca, no po návrate za Košičanmi na rakúske sústredenie neodohral ani jeden prípravný zápas, pretože ochorel a bral antibiotiká. Prvý zápas po návrate zo Švédska odohral až proti Slovanu v Superpohári, no tiež nešťastne. V 54. minúte ho musel nahradiť Lukáš Janič. Prvotný lekársky verdikt hovoril o natiahnutí kĺbového puzdra ľavého kolena, ktoré si vyžiada trojdňovú nečinnosť.

Chce stihnúť Európsku ligu

Včera ráno hráč absolvoval magnetickú rezonanciu, ktorá potvrdila pôvodný verdikt a vyšetrenie nepreukázalo vážnejšie poškodenie kolena. "Lekári mi povedali, že mám oddychovať a nemám trénovať niekoľko dní," povedal Marko Milinkovič a pokračoval: "Hneď som si pomyslel aj na Maňu Matiča. Dosť nešťastný návrat máme obaja z majstrovstiev Európy. Škoda, že to tak dopadlo. Nič sa nedá robiť. Určite budeme chýbať v prvých kolách. Budem sa snažiť dať čo najskôr do poriadku." Košičania veria, že Marko bude fit už na Európsku ligu UEFA. MFK štartuje v 3. predkole a prvý zápas je naplánovaný na 30. júla, odveta 6. augusta.

Najlepší legionár

Viacerí novinári i odborníci vyhlásili, že najlepším legionárom uplynulej sezóny Corgoň ligy bol práve Marko Milinkovič. "Počul som to. Veľmi ma to teší. Žijem pre tento klub a som rád, že som sa tak zlepšil. Je to zásluha trénera Jána Kozáka, ktorý dobre pracuje s hráčmi. Musím sa mu poďakovať, že prvý rok, keď som nehrával, tak ma podržal, veril mi. A teraz ma už poznajú všetci na Slovensku. Dokonca hovoria, že som najlepším legionárom na Slovensku." Na Kozáka urobil Milinkovič veľký dojem najmä na minuloročnom zimnom sústredení v Starej Lesnej, kde si pridával tréningové dávky. Vedel, kde má slabiny, a tak pracoval na kondícii, čo trénera veľmi potešilo a odvtedy už "bol jeho". "Keď som prišiel do Košíc, techniku som mal dobrú, no vôbec som nemal silu. Keď som však videl, že mi tréner Kozák verí, pridal som na sile i na kondícii. Mal som chuť pracovať a ukázať mu, že sa nemýlil," dodal Marko Milinkovič.

Zaujalo nás
Janiča považujú v Srbsku za Srba

V Košiciach je zaujímavá situácia. Pokojne sa totiž môže stať, že v jednom zápase nastúpia v štvorčlennej záložnej formácii hráči končiaci na -ič. Nemanja Matič a Marko Milinkovič majú stabilné miesto. Čoraz viac šancí dostáva Lukáš Janič a netreba zabúdať, že v A-tíme je aj mladší brat Nemanju - Uroš Matič. "(Smiech.) Už sme sa smiali. Málokto to totiž vie, že Lukáš je Srb, takže záloha by bola komplet srbská," smial sa Marko a vysvetľoval srbské korene Janiča. "Raz sme s Maňom išli na reprezentačný zraz do Srbska a v novinách čítame rubriku, ako hrali Srbi v európskych kluboch. Niečo na ten spôsob ako tu - Slováci v zahraničí. Čítame o Slovensku a v kolónke bolo päť Srbov. Dvaja z Trnavy a z Košíc traja. Hovoríme si, ako traja? Pozrieme sa lepšie a vedľa Matiča a Milinkoviča bol aj Lukáš Janič. V srbských novinách ho berú za Srba," smial sa pri tejto spomienke Marko. Samozrejme, noviny priniesli Janičovi na pamiatku.
tp

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.