Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V mestskom derby vyhral menej horší...

Sportnet|Publikované 20. okt 2002 o 22:00

BASKETBAL CBK Cassovia Košice - Delta V.O.D.S. Košice 55:62 (11:11, 26:29, 44:50)Košice - Delta nastúpila na derby bez zranenej Ivany Jalčovej. Od

BASKETBAL CBK Cassovia Košice - Delta V.O.D.S. Košice 55:62 (11:11, 26:29, 44:50)

Košice - Delta nastúpila na derby bez zranenej Ivany Jalčovej. Od 5. do 8. minúty sa skóre zvrtlo zo 7:2 na 9:11. Obojstranná strelecká mizéria z poľa i podkošových tutoviek a exhibícia útočných kiksov zapríčinili po prvej štvrtine žiacky stav 11:11. V slabej druhej desaťminútovke unikli žlto-modré v 18. min. na 23:29 trojkami a trestnými hodmi Leškovej a Nagyovej.

Po trojkách Vackovej a Timkovej však bolo v 22. min. už 32:31, a v 26. min. opäť naopak 34:39 po trojkách Nagyovej a Škvarekovej. Obom tímom v tretej štvrtine solídne padalo, ale po domácich chybách a šestkách hostí sa 40:41 v 28. min. zmenilo na 44:50 po tretej štvrtine. Po Vackovej vyfaulovaní sa a Timkovej a Markotánovej pokazených brejkoch hlavne vďaka Šoltísovej svietilo 1:47 min. pred koncom 55:58, no vzápätí sa porúčala po piatej osobnej chybe Imbergerová a Škvareková s Nagyovou poistili vytrápené povinné víťazstvo v derby, ktorého kvalita už pomaly tradične vŕzgala...

Najviac bodov: Vacková 13 (3 trojky), Imbergerová 10, Markotánová (1) a Šoltísová po 9 - Nagyová 18 (2), Garčárová a Škvareková (1) po 15, Lešková 13 (2), TH: 12/8 - 26/19, fauly: 25 - 16, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Bohucký a T. Lukáč, 600 divákov, štvrtiny: 11:11, 15:18, 18:21, 11:12.

Vladimír Karnay (tréner Cassovie): "Prehrali sme, lebo Delta disponuje ďaleko skúsenejšími hráčkami ako my. Nehrali sme až tak zle, ale keď nepremeníme vyložené príležitosti spod koša, v prvom polčase sme totiž spod koša mali streľbu 12/1, tak nevyhráme žiadne stretnutie."

Ján Krajňák (tréner Delty): "Vyhrali sme asi preto, že Cassovia hrala ešte o trošku slabšie ako my. Až do tohto zápasu som neveril, že by sme mohli vyhrať nejaké stretnutie s 27-percentnou streľbou. Spod koša sme mali streľbu 19/5, a Cassovia 23/5 toto nemá s prvou ligou nič spoločné. Aspoň že sme v útoku doskočili dvakrát viac lôpt ako Cassovia."

(špa)

AGM Banská Bystrica - ŽBK DOVE Poprad 56:89 (12:23, 31:53, 48:71)

Nováčik z Popradu bol od začiatku jednoznačne lepším tímom. Domáce katastrofálne bránili, hrali bez srdca a iskry. Súperovi spod Tatier, ktorý dominoval vo všetkých herných činnostiach, sa úplne odovzdali. Najviac bodov: Bátovská 19, Magerčiaková a Zemanová po 9 - Kuklová 18, Kloudová 16.

Ostatné výsledky 4. kola I. basketbalovej ligy žien: Istrobanka - UMB B. Bystrica 75:64 (20:17, 37:31, 58:47), najviac bodov: Borčinová a Budišová po 15 - Kameníková 21, Danihilíková a L. Libičová po 10. Ružomberok - Slovan 92:45 (27:11, 46:25, 70:29), Pavličková 18, Veselová 16 - Kováčiková 12, Hushegyiová 10. (sita)