Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V mestskej hokejovej lige obhájil prvenstvo GS 52

Sportnet|Publikované 11. mar 2009 o 23:00

MICHALOVCE. Zápasmi 20. kola sa skončil pred týždňom ďalší v poradí už ôsmy ročník Mestskej hokejovej ligy v Michalovciach. Súťažilo medzi sebou päť

mužstiev a to: GS 52, Devils, Gasstars, Excelent, Bieli vlci. Zo súťaže sa odhlásil dlhoročný účastník, jeden z víťazov ligy, Victória. Mužstvá sa stretli štvorkolovo, čiže každé odohralo 16 zápasov. Celá súťaž prebiehala v športovom duchu a ligová komisia nemusela riešiť žiadny priestupok voči pravidlám.

Po príchode nových tvárí do mužstiev mala súťaž dramatickejší priebeh a po dlhšom čase sa objavilo viac adeptov na celkového víťaza.

Víťazstvo opäť pre GS 52

Prvé miesto obhájilo mužstvo GS 52, ktoré v tomto ročníku získalo titul, po tuhom boji s ďalšími dvoma rivalmi Gasstars a Bielimi vlkmi. O víťazovi sa rozhodlo až v poslednom zápase súťaže, v ktorom práve GS 52 zvíťazilo nad dovtedy prvým Gasstars (na celkové víťazstvo im stačila aj remíza). Tretie miesto obhájili Bieli vlci, hoci ešte tri kolá pred koncom za určitých okolností mali šancu byť aj prví. Na štvrtom mieste skončil Devils, a po dlhom čase tak neobhájil žiadnu z "medailových" pozícií. Excelent sa počas celej súťaže trápil s nedostatočnou účasťou hráčov, čo sa odrazilo aj na tom, že nezískal ani bod a skončil posledný.

Štatistiky

Bilancia v strelených a inkasovaných góloch bola vyrovnaná (370:370), najviac gólov strelili Gasstars (92). Za najlepšieho strelca a zároveň najužitočnejšieho hráča ligy bol vyhlásený Peter Huňady, hráč Devils, autor 28 gólov, ktorý bol za svoj výkon ocenený vecnou cenou. Ocenení boli aj najlepší hráči z každého mužstva Liška - GS 52, M. Pado - Gasstars, R. Matta - Excelent, Kičiny - Bieli vlci, Danko - Devils.

Poďakovanie

Poďakovanie organizátorov patrí v tomto ročníku rozhodcovi Iľkovi a dvojici časomeračov Jenčovi a Šoltýsovi, ktorí často aj na úkor svojho voľného času prišli, aby rozhodovali, resp. zaznamenávali jednotlivé zápasy, niekedy aj do neskorých večerných hodín. "Na záver chceme ešte raz poďakovať všetkým hráčom a vedúcim mužstiev, ktorí obetovali čas, nemalé finančné prostriedky na to, aby si mohli zasúťažiť v najrýchlejšej kolektívnej hre na svete. Naše poďakovanie patrí aj Mestskému zastupiteľstvu v Michalovciach, Technickým službám v Michalovciach, ktorí takisto prispeli k úspešnému priebehu celej súťaže," povedal jeden z organizátorov súťaže Viliam Andrašov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.