Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Medzilaborciach opäť záchranárske práce

Sportnet|Publikované 14. dec 2007 o 23:00

Futbalisti MŠK Spartak Medzilaborce po jeseni uzatvárajú tabuľku štvrtej ligy. Problémy so záchranou sa opakujú hneď po roku.MEDZILABORCE.

Futbalisti MŠK Spartak Medzilaborce po jeseni uzatvárajú tabuľku štvrtej ligy. Problémy so záchranou sa opakujú hneď po roku.

MEDZILABORCE. Futbaloví priaznivci si ešte isto pamätajú, ako bolo ich mužstvu v závere uplynulej sezóny horúco. Štvrtoligovú existenciu v poslednom kole už ani nemali vo svojich rukách. Po prehre v Stakčíne sa museli spoliehať na Sninu. A keďže tá v Čiernom n/T. vyhrala, záchrana sa stala realitou.

Slabý káder, zlé umiestnenie

Keďže po jeseni má celok spod Kamjany na konte iba šesť bodov, o spokojnosti, či akomsi posune smerom nahor, nemôže byť ani reči. "Všetko sa odvíja od toho, že sa nám lete nepodarilo doplniť káder tak, ako sme si predstavovali. Sme na chvoste tabuľky, ale nádej zomiera posledná. Zimná prestávka je našou poslednou šancou. Máme viacero hráčov na hosťovaní v tretej i štvrtej lige, určite s nimi budeme rozprávať. Na zápasoch sme museli často využívať dorastencov a mladí hráči túto ťarchu zodpovednosti nie vždy uniesli. Jednoducho káder sme mali v jeseni slabý a také je aj umiestnenie," konštatoval sebakriticky Víťazoslav Lukáčik. "Zimná príprava bude klasická. Doma máme vhodné podmienky, chýbať nebude ani sústredenie. Posily však sú viac ako nutné," dodal prezident klubu.

Traja stopercentní

Vychádzajúc zo štatistiky, v jeseni hájilo farby MŠK Spartak Medzilaborce dvadsať futbalistov. Traja z nich nechýbali ani minútu. Boli nimi prezident, tréner i stredopoliar Víťazoslav Lukáčik, obranca Korba a mladý Vaško. Paradoxné určite tiež je, že šéf klubu sa stal aj kanonierom jesene, keď sieť súperovho brankára napol štyrikrát.

MARIÁN ŠKUBA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.