Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V maratónskom zápase vyhral Beck v 1. kole nad Simonim

TASR|Publikované 24. jún 2002 o 15:34

Londýn (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck zvíťazil vo svojom historicky prvom zápase v hlavnej mužskej súťaži na trávnatých dvorcoch All England ...

Londýn (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck zvíťazil vo svojom historicky prvom zápase v hlavnej mužskej súťaži na trávnatých dvorcoch All England Clubu vo Wimbledone, keď v úvodnom kole otočil nepriaznivý stav 0:2 na sety proti Brazílčanovi Alesandrovi Simonimu, aby nakoniec triumfoval v piatich setoch 6:7 (3), 4:6, 7:6 (5), 6:2 a 6:2. V 2. kole sa zvolenský rodák, pre ktorého je to seniorská grandslamová premiére, stretne s Rumunom Andrejom Pavelom.

Dvadsaťročná slovenská mužská nádej, ktorá sa do hlavnej súťaže prebojovala až po tuhých kvalifikačných bojoch, sa úvodné dva sety na kurte č. 15 len hľadala. Aj keď sa Beckovi podarilo ako prvému brejknúť súpera, bol to práve Simoni, ktorý napokon získal úvodný set pre seba v tajbrejku v pomere 7:3. Na začiatku druhého dejstva neudržal Beck svoje podanie, čo napokon vyústilo do prehry v sete 4:6. Ani tretie pokračovanie zápasu nevyzeralo pre slovenského tenistu ružovo. V jeho priebehu už prehrával 1:3, aj 2:4 a Simoni navyše nedokázal využiť svoj servis a zvýšiť stav na 5:3. Tejto šance sa chytil 20-ročný Beck a v druhom tajbrejku v zápase dokázal zvíťaziť tesne 7:5. Zisk tretieho setu vlial Slovákovi do žíl nové sily a potrebnú dávku sebavedomia, čo sa prejavilo v zostávajúcich dvoch dejstvách, v ktorých Beck, aj vďaka svojej silovej hre, na dvorci jednoznačne dominoval. Za stavu 5:2 v rozhodujúcom piatom sete podával 210. hráč svetového Entry rebríčka na víťazstvo a proti 121. hráčovi sveta využil hneď prvý mečbal.

Pre Becka je postup do 2. kola vo Wimbledone zatiaľ najväčším úspechom. V juniorskej wimbledonskej súťaži sa 20-ročnému Slovákovi darilo, keď vo dvojhre sa dostal až do štvrťfinále a vo štvorhre až do semifinále.