Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

V Manchestri City sa môžu tešiť na útok Fowler - Anelka

TASR|30. jan 2003 o 10:39

Manchester 30. januára (TASR) - Anglický futbalový útočník Robbie Fowler prestúpil za šesť miliónov libier z Leedsu United do Manchestru City. V spoločnom ...

Manchester 30. januára (TASR) - Anglický futbalový útočník Robbie Fowler prestúpil za šesť miliónov libier z Leedsu United do Manchestru City. V spoločnom oficiálnom vyhlásení o tom vo štvrtok informovali oba kluby Premiership.

Dvadsaťsedemročný Robbie Fowler podpísal s Manchestrom City tri a polročný kontrakt a mal by vytvoriť útočný dvojzáprah s Francúzom Nicolasom Anelkom. Pri jeho konečnom rozhodnutí údajne veľmi zavážil rozhovor s trénerom Kevinom Keeganom. "Povedal som iba, že ho chceme mať v klube a myslíme si, že je tým pravým hráčom k Anelkovi. Uistil som ho, že ho nekupujeme na lavičku a ani na posledných päť či desať minút v zápasoch. Chceme od neho góly. Viem ale, že dlho nehral, a tak ak bude po hodine hry unavený, pokojne ho vystriedam," vysvetlil Kevin Keegan.

Robbieho Fowlera oficiálne predstavia v Manchestri City vo štvrtok pred tréningom a už v sobotu by mal vybehnúť na svoj premiérový zápas v novom drese proti West Bromwichu. Počas svojej kariéry odohral 26 zápasov v reprezentácii Anglicka. Najviac sa preslávil v FC Liverpool, kde za deväť a pol roka strelil 171 gólov.

mr pe

Súvisiace články