Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V majstrovských dresoch budú lietať dobrí anjeli

Košický klub podporí Dobrého anjela názvom i logom na dresoch. (Autor: judy)
Sportnet|Publikované 29. júl 2009 o 22:00

Už nie Maxima Broker, ale Dobrí anjeli Košice. Takto znie nový názov šesťnásobného slovenského majstra v basketbale žien. Klub sa rozhodol, že podporí známy humanitárny projekt.KOŠICE. Po dlhých rokoch nebude v názve klubu, ktorý sa ustavične menil, meno hlavného partnera, teda nejakej firmy.

Idea oslovila aj partnerov

"V posledných rokoch sme toto najlukratívnejšie miesto pre partnera v názve a zároveň v mediálnej prezentácii výborne predali. Situácia sa najmä pod vplyvom celosvetovej finančnej krízy zmenila. Myšlienka nového názvu je spojená s humanitným projektom Dobrý anjel. Keďže sme nedokázali nájsť partnera, ktorý by bol ochotný významnejšie naplniť rozpočet klubu a máme viacero takých, ktorí sú na rovnakej úrovni a idea spojiť šport s humanitárnym projektom ich veľmi oslovila, rozhodli sme sa pre tento názov," vysvetlil generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský.

Za každý bod 20 eur

Všetky hráčky sa takto stali členkami projektu, teda dobrými anjelmi. "Rozhodli sme sa za každý euroligový bod ako klub venovať na projekt Dobrého anjela 20 eur. Takže namiesto toho, aby sme z tejto hlavnej reklamnej pozície získali peniaze, venujeme túto pozíciu na dobrú vec a zároveň na ňu sami prispejeme. A cez nás aj ostatní partneri. Pre všetkých tých, ktorí za tým hľadajú niečo iné, máme jednoduchú odpoveď: Dobrý anjel na basketbal nedáva ani korunu, naopak, basketbal prispeje Dobrému anjelovi."

Chcú dve Američanky

Ako sme už v našom denníku informovali, posilami pre nadchádzajúcu sezónu sú navrátilkyňa Luisa Michulková a Lucia Kupčíková z Ružomberka. Z BSS prišla Michaela Zentková. Z legionárok Kraayeveldová odišla do USK Praha, Spencerová do Gorzówa a Šalkauskeová bude mať materské povinnosti. Ostala len Američanka Erin Lawlessová. "Boli sme s ňou veľmi spokojní v uplynulej sezóne, pretože urobila obrovský výkonnostný skok, ale či práve ona bude tou legionárkou, ktorá bude hrať aj Euroligu, dnes ťažko povedať," priblížil D. Jendrichovský: "V prípade, že sa nám podarí plánovaný rozpočet naplniť, veľmi radi by sme angažovali dve špičkové Američanky na kratšiu sezónu, teda len na našu euroligovú časť. Tak by sa Erin dostala do pozície, že by mohla hrať v slovenskej extralige, ale nie v Eurolige. Určite však s nami bude do konca sezóny." S veľkou pravdepodobnosťou káder opustí Jana Minčíková, ktorá si hľadá zahraničný angažmán, ostatné Slovenky ostávajú.

Aspoň šesť výhier v skupine

Už dávnejšie je však jasné, že na rekordný rozpočet z minulej sezóny 1,1 milióna eur môžu pre svetovú finančnú krízu zabudnúť. "V tomto ročníku si budeme musieť vystačiť s rozpočtom 750-tisíc eur, ktorý chceme vykryť. Do 31. decembra môžeme spávať pokojne, lebo dovtedy niektoré zmluvy ešte bežia, od nového kalendárneho roka nastane ťažké obdobie, keď budeme musieť presviedčať firmy, že sa oplatí do nás investovať. Ak by sa to nepodarilo, museli by sme korigovať aj naše ambície." Nič to však nemení na automatickej požiadavke vyhrať slovenskú extraligu. V Eurolige majú za cieľ postup zo základnej skupiny. "V skupine chceme vyhrať aspoň šesť zápasov, cieľom je vytvoriť si čo najlepšiu východiskovú pozíciu pre play-off," dodal manažér. Prezident klubu Igor Sigor ho doplnil: "Verím, že dievčatá sa pokúsia počet výhier z minulej sezóny aj navýšiť." Súpermi Košíc budú Bourges, Šopron, USK Praha, Gorzow a Rivas Ecopolis Madrid.

V príprave s euroligistami

Príprava družstva štartuje 3. augusta. "Začneme kondičkou, v štvrtom týždni máme naplánované prvé prípravné zápasy. Chceme štartovať na turnaji v Košiciach, v septembri v Prešove, kde budú aj euroligové tímy a potom i v Poľsku. V záverečnej fáze by sme radi hrali najmä s účastníkmi Euroligy, ktorí nás preveria," poodkryl svojej plány tréner Dobrých anjelov Štefan Svitek.

SÚČASNÝ KÁDER

Aktuálna súpiska Dobrých anjelov Košice: Ivana JALČOVÁ, Jana ČARNOKÁ Katarína HRICKOVÁ, Daniela ČÍKOŠOVÁ, Luisa MICHULKOVÁ, Lucia KUPČÍKOVÁ, Erin LAWLESSOVÁ (USA), Anna JURČENKOVÁ, Michaela ZENTKOVÁ, Alena KOVÁČOVÁ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.