V Madride si o titul zahrajú Nadal a Federer

Roger Federer (Autor: ap)
TASR|Publikované 16. máj 2009 o 18:29

ATP Mutua Madrileňa Madrid Open v Madride.

MADRID. Španiel Rafael Nadal postúpil do finále tenisového turnaja ATP Mutua Madrileňa Madrid Open v Madride (Premier Mandatory, dotácia 3,5 milióna eur, antuka vonku), keď v semifinále vyradil Srba Novaka Djokoviča 3:6, 7:6 (5), 7:6 (9).

Srbský tenista Novak Djokovič mal v sobotňajšom úvodnom semifinále dvojhry na turnaji ATP Mutua Madrileňa Madrid Open v Madride (Premier Mandatory, dotácia 3,5 milióna eur, antuka vonku) proti favorizovanému domácemu Rafaelovi Nadalovi náskok 3:1 v treťom sete a tri mečbaly v tajbrejku rozhodujúceho dejstva, ale napokon prehral v obrovskej dráme za 4:03 h tesne 6:3, 6:7 (5), 6:7 (9). Dovedna pritom získal o päť loptičiek viac - 125:120. Zdolaný využil iba 2 z 8 brejkbalov, víťaz premenil 1 z 2 takýchto príležitostí.

Dvojhra - semifinále:

Rafael Nadal (1-Šp.) - Novak Djokovič (3-Srb.) 3:6, 7:6 (5), 7:6 (9) - zápas trval 4 hodiny a 3 minúty

Roger Federer (2-Švajč.) - Juan Martin Del Potro (5-Arg.) 6:3, 6:4