Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V. Lukáč: Mňa by pešo hnali z Klotenu do Košíc

Sportnet|Publikované 3. máj 2009 o 22:00

Vystúpenia našich reprezentantov na šampionáte vo Švajčiarsku sledovali aj niekdajší federálni reprezentanti. Po sobotňajšom debakli s Českom sa im nehovorilo ľahko, sklamanie bolo obrovské.Vladimír Svitek: "Neviem si to vysvetliť. Deň pred stretnutím s Českom sme proti Fínom podali dobrý výkon. Tak neviem, či sme boli takí unavení, ale Česi nás prevalcovali celkom jednoznačne. Na to sa nedalo pozerať. Niektorí hráči sa v reprezentácii doslova hľadajú, zakopávali, akoby boli po prvý raz na ľade. To sa predsa na medzinárodnom fóre stať nemôže. Bolo ťažké sledovať, ako nám to nejde. Lašák za góly nemohol, ale predsa len byť striedaný až po siedmom... Česi sa s nami pohrávali, vo všetkom boli jednoznačne lepší. U našich hráčov som mali pocit, akoby už čakali na koniec majstrovstiev sveta. Aspoň bojovať však musia, no ani toto som tam nebadal."

Vincent Lukáč: "Ja takéto chvíle prežívam ako každý Slovák a to, čo sa dialo v sobotu v Klotene, bola tragikomédia. Ak si teraz fanúšik na Slovensku neotvorí oči, tak asi nikdy. Všetci ma berú ako kritika, ale nech to, že kritizujem, padne na úrodnú pôdu. Moje slová sa rok čo rok potvrdzujú. Ten zápas s Českom, to bol taký klinec do našej rakvy. Tí, čo robili taktiku, pripravovali hráčov, ale aj samotní hráči, nech si každý spytuje svedomie. Je to šport, prehrať sa dá, ale nie takto. Od prvej tretiny som neveril vlastným očiam. Prehrali sme ju 0:4 a to mal súper tri žŕdky a ďalšie šance. Kde bola taktika, aké bolo odhodlanie? Už to tak vyzerá, že títo hráči na to jednoducho nemajú. Mne sa tento výber nepozdával od prvej minúty, no nech si niekto nesie za to zodpovednosť. Viem, že po boji je každý generál, ale ak by takto dopadla reprezentácia s Lukáčom na striedačke, tak by ma pešo hnali z Klotenu do Košíc a vraveli, čo tam robím. Tak sa pýtam, bude to tak aj teraz?"

Milan Staš: "Kalich horkosti sme si vypili až do dna. Česi mali takú prevahu, že si už v tom zápase začali robiť srandu. Žiaľ. Boli jednoznačne lepší. Po dvoch tretinách viedli 8:0. Všetko im vychádzalo. V ničom sme im nestačili, boli sme ďaleko slabším mužstvom. No a zodpovedá tomu dianie na ľade, ale aj výsledok. Ťažko sa to vôbec komentuje, absolútne sme na Čechov nestačili, no teraz s tým už nič nespravíme. Jednoducho to musíme prehltnúť."

Zaujalo nás

Surový nechcel trafiť Haláka do hlavy

KLOTEN. Brankár slovenskej reprezentácie Jaroslav Halák inkasoval v 38. min. sobotňajšieho zápasu na hokejovom svetovom šampionáte s Českom okrem gólu Patrika Eliáša aj nepríjemný úder hokejkou do hlavy od vlastného spoluhráča Tomáša Surového. Banskobystrický rodák chcel svoju frustráciu z ôsmeho inkasovaného gólu Slovenska vyjadriť úderom hokejkou o žŕdku bránky, netrafil ju a zasiahol Haláka do hlavy. "V návale zlosti som minul žŕdku, trafil som ho do hlavy. Vyzeralo to zle, určite však v tom nebol žiaden úmysel. Jarovi som sa ospravedlnil, toto sa mi počas kariéry ešte nestalo," ľutoval Tomáš Surový. Halákom úder neotriasol, v ďalšom priebehu zápasu už neinkasoval ani gól.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.