Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Ľuboticiach problémy s posilnením kádra nemajú

Sportnet|Publikované 27. nov 2005 o 23:00

Ľubotice Pred začiatkom sezóny 2005/ 2006 v tábore jesenného lídra na suverénnu pozíciu po 16 kolách, ani len nemysleli, o osembodovom náskoku pred

druhým Solivarom nehovoriac. "S mladými futbalistami sme chceli hrať dobrý futbal a ísť od zápasu k zápasu," nechal sa počuť prezident TJ Sokol Ľubotice Karol Hricišák. Mužstvo prehralo v premiére v Solivare 0:1, potom zdolalo doma Kružľov 4:0... "V treťom kole vyhrali chlapci v Raslaviciach 3:1 a toto bol akýsi zlomový zápas. Zomkli sa, začali si veriť. Darilo sa im, našli potrebnú istotu. V polovici septembra síce podľahli v Štrbe 1:2, no jeden gól dostali z vymyslenej jedenástky, o tom som presvedčený". V zostavajúcom priebehu jesennej časti už zverenci trénera Pavla Vytykača premožiteľa nenašli. Napriek tomu spomenul K. Hricišák tri stretnutia. "Rezervu Starej Ľubovne sme pred vlastným obecenstvom porazili 2:0, vo Veľkej Lomnici sa zrodila bezgólové remíza. V obidvoch prípadoch sme museli o body poriadne zabojovať, možno viac než inokedy. No a samozrejme, posledné vystúpenie jesene, vlastne predohrávané prvé jarné, bolo tým správnym vyvrcholením nášho úsilia. Solivaru sme veľmi chceli vrátiť prehru z prvého kola, zrodila sa však remíza 1:1. No aj tak to bol dobrý zápas, zatiaľ náš najlepší v sezóne". TJ Sokol inkasovala v 16-tich dueloch len 7 gólov. Výborná vizitka pre brankára figeľa, dirigenta obrany Frantu, ďalej pre Ličáka, Kucka, Šurina, a aj pre skúseného Futeja, kým ho z činnosti nevyradilo zranenie. Prezident lídra vymenoval aj ďalšie opory Gábora, Guziho, Molku, Sabola, donedávna ešte dorastencov Barana a Martinčina.

Hráči Ľubotíc sa po tohoročnom "faironte" zatiaľ nerozišli, stretávajú sa raz za týždeň v telocvični. Od 16. januára sa začnú pripravovať už aj vonku, naplánovaných majú šesť alebo sedem priateľských zápasov. "Viac asi nie, lebo na zamrznutých trávnikoch je riziko zranenia oveľa väčšie. Radšej zvolíme spoločný rekreačno-rehabilitačný zájazd v niektorom z krásnych kútov nášho Slovenska". Na otázku prípadných posíl, v čase najbližších prestupových termínov, K. Hricišák prezradil: "Po vyliečení zranení, alebo po návrate z pracovných turnusov, už môžeme rátať s Pavlom Stanekom, Fogarašom, Olexom, možno ešte niektorými ďalšími. Iba ak by sa nevrátil posledný menovaný, potom by sme sa pooberali o nejakom šikovnom útočníkovi ".

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.