Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

V Lubline chce Packa predovšetkým dobrú hádzanú, Czapkovú čaká osobka

TASR|8. mar 2001 o 12:40

Šaľa 8. marca (TASR) - Po hladkom víťazstve v záverečnom kole nadstavbovej časti hádzanárskej extraligy nad Chiranou (28:18) čaká slovenského majstra Duslo Šaľa v sobotu odvetný duel štvrťfinále Pohára EHF s poľským majstrom MKS Montex Lublin. Po prehre 22:25 na domácej palubovke budú mať Šalianky v Poľsku veľmi ťažkú pozíciu a prípadné víťazstvo a postup do najlepšej štvorky v súťaži by sa považoval za malý zázrak.

"Montex je z kategórie súperov, ktorí by si už nemali postup nechať ujsť, zvlášť nie pred vlastnými fanúšikmi," reálne posúdil perspektívu Dusla tréner Ján Packa a pokračoval: "Samozrejme, že preto ešte nechceme skladať zbrane a ak dievčatá vydajú na palubovke všetko, čo v nich je, určite uhráme dobrý výsledok. V každom prípade očakávam kvalitnú hádzanú."

Proti bratislavčankám bojujúcim o postup do play off chýbala v stredu chemičkám krídelníčka Flašková. "Monika mala zvýšenú teplotu, ale v Poľsku by v základnej zostave chýbať nemala," informoval Packa. Majsterky si hlavne v druhom polčase proti Chirane odskúšali niekoľko obranných variant, v sobotu však budú musieť čeliť oveľa zdatnejším súperkám. Najväčšie nebezpečenstvo brankárkam Kodayovej a Kudročovej bude pravdepodobne opäť hroziť z ďalekonosných striel spojky Czapkovej, ktorá v Šali nastrieľala rovnú desiatku gólov. "Naše brankárky sa vo všeobecnosti ťažko vyrovnávajú so strelami z ďiaľky a preto sme tomu venovali pozornosť na tréningoch. Na Czapkovú budeme hrať pravdepodobne osobku a verím tomu, že Marcela Fečová si s ňou poradí."

Zápas so začiatkom o 17.00 povedie bieloruská rozhodcovská dvojica Judčic a Kot.

br pb

Súvisiace články