Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V. liga: Extréner Strážskeho Tomovčík pri mužstve skončil sám

Sportnet|Publikované 15. okt 2012 o 22:00

Extréner Strážskeho R. Tomovčík skončil pri mužstve na vlastnú žiadosť, nemalo význam trénovať ho naďalej.STRÁŽSKE. Vo štvrtkovom vydaní nášho denníka sme písali o čiernej sérii piatoligových futbalistov Strážskeho, ktorí ťahali šnúru siedmich prehier za sebou.

Pri mužstve, ktoré sa prepadlo až na samé dno tabuľky, nahradil doterajšieho trénera Rastislava Tomovčíka Bartolomej Petro. Uviedli sme, že R. Tomovčíka odvolalo vedenie klubu, avšak v skutočnosti sa kormidla zriekol z vlastnej iniciatívy.

„Nemalo význam ďalej pokračovať. Chlapci nechodili na tréningy, a keďže neabsolvovali zimnú ani letnú prípravu, nemohli dosahovať lepšie výsledky. Bez toho sa futbal hrať nedá,“ skonštatoval R. Tomovčík.

Viacero problémov

Svoje rozhodnutie o konci na lavičke ŠK Strážske oznámil tento bývalý futbalista Michaloviec, Humenného, Ružomberka či bratislavského Slovana vedeniu klubu v týždni pred duelom v Rudňanoch.

„Oznámil som to manažérovi Marekovi Michlovičovi, ktorý chcel, aby som zostal pri mužstve, ale ja som trval na ukončení spolupráce. Rozhodli viaceré faktory, ako som už spomínal, chlapci nechceli trénovať, na začiatku súťaže to ešte išlo, ale potom prišli prehry. Chýbala nám kvalita v útoku, preto sme nedávali góly,“ ozrejmil R. Tomovčík.

Strážske aj po zmene na trénerskom poste pokračuje v zbieraní prehier. Tentoraz doma v nedeľu nestačilo v šesťbodovom súboji na Spišské Vlachy a nebodovalo už v ôsmom dueli za sebou...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.