Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

V lacnom olympijskom lunaparku si zastrieľal bárskto

Sportnet|8. apr 2004 o 00:00

Olympijská raritaOlympijské hry na začiatku uplynulého storočia mali úplne iný program aj v súčasných klasických športoch. Atléti súperili v 24 disciplínach, presne ako dnes (pravda v tých časoch nepretekali ženy). O ceny sa bojovalo v skokoch z miesta, .

Olympijská raritaOlympijské hry na začiatku uplynulého storočia mali úplne iný program aj v súčasných klasických športoch. Atléti súperili v 24 disciplínach, presne ako dnes (pravda v tých časoch nepretekali ženy). O ceny sa bojovalo v skokoch z miesta, štafete päťčlenných družstiev na 5 km i v preťahovaní lanom.

Druhým, a v tomto prípade nepreženieme, masovým športom, bola na parížskych OH streľba. Pod jej hlavičkou figuruje v oficiálnych kronikách 19 disciplín. Z nich sedem lukostreleckých. Niektoré mali charakter ako z Dumasových románov.

Napríklad streľba do mriežkovaných okienok umiestnených na vysokej žrdi. V knihách o olympijskej histórii sa píše, že vystreliť si mohol každý, kto prišiel. Ako v lunaparku. Vraj sa našli dve tisícky účastníkov. Napokon usporiadatelia uznali iba výsledky 68 pretekárov z piatich krajín organizovaných v hocakom športovom klube. Austrálčan Mackintosh to skúsil z pušky i luku. V streľbe na letiaci terč bol tretí, v lukostreleckej disciplíne pod záhadným názvom "strelecká hra" dokonca zvíťazil.

Súvisiace články