Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V kvalifikácii napokon až štyri Slovenky

SITA|Publikované 15. jún 2009 o 18:48

V trojdňovej trojkolovej kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne sa od utorka predstavia štyri slovenské tenistky.

LONDÝN. V trojdňovej trojkolovej kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (22. júna - 5. júla, celková dotácia 12 550 000 libier, tráva) sa od utorka predstavia štyri slovenské tenistky - Lenka Wienerová, Kristína Kučová, jej staršia sestra Zuzana i Lenka Tvarošková. Posledné dve spomenuté sa dostali „nad čiaru“ z pôvodnej pozície alternantiek po uzavretí

Wienerová nasadená ako dvadsiata štvrtá si na úvod zmeria sily s Češkou Zuzanou Ondráškovou. Kristína Kučová bude v areáli Bank of England Sports Ground v Roehamptone, kde sa eliminácia koná, hrať proti Ruske Jekaterine Ivanovovej. Zuzanu Kučovú vyzve austrálska reprezentantka s ruským pôvodom Anastasia Rodionovová. Tvarošková bude bojovať s Mervanou Jugičovou-Salkičovou z Bosny a Hercegoviny. Rozhodol o tom pondelňajší žreb.

Právo účasti priamo v hlavnej singlovej súťaži majú na základe svojho postavenia vo svetovom rebríčku tri Slovenky - Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková.

Súperky slovenských tenistiek v 1. kole kvalifikácie dvojhry žien vo Wimbledone:

Lenka Wienerová (24-SR) - Zuzana Ondrášková (ČR)

Kristína Kučová (SR) - Jekaterina Ivanovová (Rus.)

Zuzana Kučová (SR) - Anastasia Rodionovová (Austr.)

Lenka Tvarošková (SR) - Mervana Jugičová-Salkičová (Bosna a Herc.)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.