Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

V kvalifikácii na MS 2003 sa Slovensko stretne s Nórskom a Rumunskom

TASR|12. aug 2001 o 16:51

Luxembourg 12. augusta (TASR) - Slovenským hádzanárom vyžrebovali v nedeľu v Luxembursku kvalifikačnú skupinu na MS 2003 v Portugalsku. Zverenci trénera Štefana Katušáka sa v boji o jedno postupujúce miesto do 2. fázy kvalifikácie stretnú s Nórskom a Rumunskom.

V Európe sa bude bojovať v troch štvorčlenných a dvoch trojčlenných skupinách. Slovensko ťahali z druhého koša, pričom Nórov z prvého a Rumunov z tretieho koša. Existovalo viacero alternatív a pri priaznivejšom osude by sa Slovensko ocitlo napríklad v skupine s Holandskom a Rakúskom. Kvalifikačné boje štartujú začiatkom januára, baráž je naplánovaná na úvod júna. Francúzsko ako obhajca trofeje a Portugalsko ako usporiadateľ, majú účasť na svetovom šampionáte vopred istú. V baráži čakajú na svojich súperov už Švédsko, Rusko, Španielsko, Slovinsko, Chorvátsko, Island, Ukrajina, Švajčiarsko, Nemecko, Juhoslávia, Poľsko, Dánsko, Izrael a Česko.

"Žreb nám prisúdil ťažkých súperov, no musíme to brať ako realitu. Budeme hrať v trojčlennej skupine a výhodou pre nás môže byť, že nehráme prví. V januári sa najskôr stretnú Nóri s Rumunmi, s ktorými sme pred dvoma rokmi odohrali dva vyrovnané duely. V Michalovciach sme zvíťazili o 3 góly, v Rumunsku sme podľahli o gól. Veľa bude záležať, koľko hráčov pôsobiacich v zahraničí jednotlivé tímy pritiahnu na kvalifikáciu," povedal tréner reprezentácie Štefan Katušák.

Súvisiace články