Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Kunovej Teplici vládne s futbalovou jeseňou spokojnosť

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Kunova Teplica - V Kunovej Teplici v závere minulého týždňa bilancovali uplynulý futbalový rok. Mužstvo FK Kovo Kunova Teplica patrí v Rožňavskom

okrese k tým úspešnejším. V sezóne 2001/2002, po tom, ako vypadli z V. ligy, boli na trávnikoch ObFZ Rožňava najlepším mužstvom a zaslúžene súťaž vyhrali. Napriek tomu, že v I. triede skončili prví, postupu do vyššej súťaže sa z ekonomických dôvodov vzdali. Po jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka zimujú Kunovčania na 3. mieste s dvojbodovou stratou na lídra z Krh. Podhradia. Tentoraz sa postupových ambícií nevzdávajú a v jarnej odvete chcú na piatoligové trávniky zaútočiť. Potvrdili to nielen samotní hráči, ale i predseda klubu Tibor Demeter, vedúci mužstva Ondrej Miháľ, tréner Ján Fatľa a starosta obce Štefan Dono. Skutočnosť, že to myslia vážne potvrdil i sponzor FK Kovo Viktor Mezei, ktorý priniesol hráčom novú sadu dresov. Podľa slov V. Mezeia on sám verí, že budú víťazné.

Na výročnej schôdzi klubu sa činovníci zhodli aj v pohľade na jesenné výkony. "Okrem nečakanej remízy v prvom kole s Kovstavom, sme odohrali niekoľko výborných zápasov s dobrými výsledkami. Rozdrvili sme Brzotín a Dlhú Ves vysoko 8:0, ale to čo sme predviedli v poslednom jesennom kole na pôde Dobšinej, musíme zabudnúť," povedal T. Demeter. Prehru z 13. kola 0:7 označil tréner Fatľa za hanbu a priebeh stretnutia jasne odhalil slabiny mužstva. "Sklamali sme aj vo Vyšnej Slanej, inak vládne s výsledkami spokojnosť, veď v tabuľke pravdy máme šesť plusových bodov," dodal J. Fatľa.

Šéf klubu T. Demeter očakáva v jarnej časti zlepšenie tréningovej morálky, keď hlavne mladší hráči majú v tomto smere resty. "Väčšina klubov bojuje o svoju holú existenciu. Naša finančná situácia sa trochu zlepšuje, a preto verím, že okresné majstrovstvo opäť vyhráme a potešíme našich fanúšikov postupom. Diváci, ktorých máme veľa si to zaslúžia," uviedol T. Demeter.

3. Kun. Teplica1383244:2127

doma: 761033:519

vonku: 622211:16 8

V Kunovej Teplici teda vládne s jeseňou vcelku spokojnosť. Z 13 zápasov futbalisti FK Kovo vyhrali 8, 3-krát remizovali a pripísali iba dve prehry, ktoré prišli tesne pred zimnou prestávkou. Hráči nastrieľali spolu 44 gólov, najviac Marek Turcsányi 9 a Ján Gonosz 8, pričom gólman Stankovič kapituloval len 21 ráz. Nebyť už spomínanej vysokej nádielky v Dobšinej, keď obrana Kunovej Teplice inkasovala 7-krát, mohli kováci patriť k najlepšie brániacim mužstvám. Získali však dohromady 27 bodov a na jar hrajú v domácom prostredí útulného štadióna o jeden zápas menej ako vonku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.