Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

V "Kubachoch" triumf Popradčanov

Sportnet|Publikované 24. feb 2009 o 00:00

V sobotu sa v telocvični ZŠ Spišské Bystré uskutočnil medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj v kategórii starších žiakov O pohár ZŠ Sp. Bystré,

ktorý počas svojej existencie získal výraznú popularitu a tradíciu. Na 16. ročníku tohto halového turnaja mali svoje zastúpenie elitné tímy z najvyššej žiackej súťaže, hostiteľské mužstvo ZŠ Spišské Bystré i zahraničný účastník z Česka.

SPIŠSKÉ BYSTRÉ. V silnej konkurencii mal priebeh zápasov dramatický vývoj a napätie v boji o celkového víťaza. Futbalové talenty v každom dueli trvajúcom 2 x 15 minút preukázali vynikajúce kolektívne výkony, pričom im nechýbalo ani vysoké nasadenie. Fanúšikovia, ktorí sa na tomto atraktívnom športovom podujatí zúčastnili, boli svedkami bohatej úrody gólov, čo svedčí aj o hernej vyspelosti mladých hráčov. Po nesmierne dramatickom vyvrcholení, v ktorom sa o prvenstvo uchádzala až trojica družstiev, napokon získali triumf starší žiaci zo susedného Popradu. Dosiahnutím najlepšieho umiestnenia zároveň potvrdili, že s účinkovaním na tomto športovom podujatí majú už bohaté množstvo skúseností a bolo len otázkou času, v ktorom roku ostane pohár pre celkového víťaza pod Tatrami.

Prípravkári spestrením turnaja

Na záver športového podujatia vyhlásili organizátori aj trojicu najlepších jednotlivcov. Najlepším hráčom sa stal Peter Kikta z FK Poprad, najkvalitnejším brankárom bol Jiří Vála z TJ Svitavy a cenu pre najproduktívnejšieho strelca si odniesol Dušan Tkáč z FK Lokomotíva Košice, ktorý zaznamenal 9 gólov. Veľkým pozitívom turnaja bola jeho vysoká športová a spoločenská úroveň, o ktorú sa postarali nielen všetky zúčastnené družstvá, ale aj ostatní podporovatelia, ktorým na uskutočnení tohto športového podujatia veľmi záleží. Výrazným spestrením tohto turnaja bolo aj priateľské stretnutie začínajúcich 8-10-ročných prípraviek, počas ktorého všetci futbaloví žiačikovia siahli až na dno svojich síl a preukázali obdivuhodné zanietenie a radosť z tejto najpopulárnejšej kolektívnej hry na svete. Celé podujatie sa navyše nieslo v duchu fair-play, ku ktorému prispela aj rozhodcovská dvojica Gavalier s Maliňákom.

"Cieľom športového podujatia, ktoré malo aj tento rok vysokú úroveň, je hlavne to, aby všetky pozvané družstvá nielen zo Slovenska, ale aj z Česka boli s celým jeho priebehom maximálne spokojné. Veľmi by sme chceli zachovať tradíciu tohto turnaja, ktorý vytvára výborné meno nielen nám, ale aj našej obci a podtatranskému regiónu. Touto cestou srdečne ďakujem všetkým ľuďom z radov sponzorov, hlavne svojim kolegom, učiteľom a žiakom, ktorí výraznou mierou pomáhajú pri organizácii podujatia. Našou snahou je tu každý rok pritiahnuť aspoň jedno špičkové mužstvo, aby si naši žiaci z času načas zahrali aj proti nejakému výbornému súperovi. Ak sa nám to podarí, aj o rok budeme samozrejme všetci veľmi nadšení a spokojní," bilancoval riaditeľ ZŠ Spišské Bystré Roman Pospíšil.

Výsledky: ZŠ Sp. Bystré - FK Lokomotíva Košice 4:7 (3:1), góly: Filo 2, Svitaň, Lopušek - Tkáč 3, Vilner, Zajac, Vrtilka, Kuruc, FK Sp. N. Ves - FK AquaCity Poprad 4:6 (2:4), góly: Strcuľa 2, Kozela, Krempaský - Pristáč 2, Hazrolli, Kováč, Polomčák, Stromček, TJ Svitavy - ZŠ Sp. Bystré 12:0 (7:0), góly: Enrenberger a Šidlo po 3, Petrila a Veselský po 2, Macek, Háněl, Lokomotíva Košice - Sp. N. Ves 6:2 (5:1), góly: Tkáč 3, Kuruc, Gic, Varchola - Kozela, Vernarský, Svitavy - Poprad 1:1 (0:1), góly: Enrenbenger - Hazrolli, Sp. Bystré - Sp. N. Ves 5:4 (1:2), góly: Lopušek a Gajan po 2, Filo - Gibala 2, Kozela, Strcuľa, Poprad - Lokomotíva 7:2 (4:1), góly: Jurčo 2, Hazrolli, Kikta, Labus, Münnich, vlastný - Varchola, Tkáč, Sp. N. Ves - Svitavy 0:3 (0:0), góly: Enrenberger 2, Šidlo, Poprad - Sp. Bystré 12:2 (7:0), góly: Hazrolli, Kikta a Münnich po 2, Janík, Kováč, Lábus, Mátray, Polomčák, Pristač - Bašista, Filo, Lokomotíva - Svitavy 6:1 (4:0), góly: Gic a Tkáč po 2, Vilner, Vrtilka - Macek.

1. Poprad431026:910

2. Lokomotíva KE430121:149

3. TJ Svitavy421117:77

4. Sp. Bystré410311:353

5. Sp. N. Ves400410:200

Súvisiace články