Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Krh. Podhradí sa v sobotu hrá derby s Dobšinou

Vyrovnaná bilancia. V doterajších zápasoch Krh. Podhradia s Dobšinou každé mužstvo dvakrát vyhralo, dvakrát prehralo a dvakrát remizovalo. (Autor: kcs)
Sportnet|Publikované 12. sep 2014 o 22:00

Šlágrom šiesteho kola V. ligy bude v Gemeri bezpochyby dnešné stretnutie Krh. Podhradia s Dobšinou.

Bude to zaujímavý zápas, čo naznačuje aj to, že bilancia zápasov z minulých troch ročníkov je vzácne vyrovnaná. Pozornosť však bude určite pútať aj nedeľňajší súboj Gemerskej Polomy s Kokšovom–Bakšou.

ROŽŇAVA. Dnes teda čaká Krh. Podhradie a Dobšinú v poradí už siedme derby. Samozrejme, domáci berú iba víťazstvo a hostia nechcú prehrať. Dokonca pred týždňom si niektorí členovia vedenia z Dobšinej či hráči prišli pozrieť zápas svojho nastávajúceho súpera.

„Príprava na derby bola klasická, teda trikrát do týždňa prebiehal tréningový proces. Žiaľbohu nám bude chýbať zranený Erdöfalvi,“ konštatoval tajomník FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď.

Jozef Erdöfalvi totiž už dlhšie bojuje so zranením kolena.

„Mám to už od zápasu s Gemerskou Polomou. Doteraz som hral s bolesťami, ale pred týždňom som už nedokázal nastúpiť. Určite ďalšie dva nasledujúce zápasy vynechám,“ uviedol J. Erdöfalvi.

„Keďže nám odpustili Barnákov trest, tak by sme mali na derby pricestovať kompletní. Zranenia momentálne nehrozia a tak sme poctivo všetci naplno trénovali trikrát týždenne. Naším cieľom bude neprehrať,“ uviedol kapitán MFK Dobšiná Róbert Gotthardt.

Aktéri derby stretnutia sa po prvýkrát stretli v sezóne 2011/2012 a využili výhodu domáceho prostredia. V nasledujúcom ročníku Podhradčania doma zvíťazili a v Dobšinej sa zrodila remíza. Pred rokom sa situácia zopakovala, ale tentoraz v Podhradí uhrala Dobšiná nerozhodný výsledok a doma zvíťazila.

Obaja súperi tak majú po osem bodov. V prospech Krh. Podhradia tak hovorí iba skóre 23:12, keď sa im v prvom zápase podarilo zvíťaziť 11:2. Podhradčania sú v aktuálnej tabuľke V. ligy s deviatimi bodmi na siedmej priečke, Dobšiná má bodov šesť a patrí jej desiate miesto.

Radi by bodovali

Po víťazstve v pohári sú Rožňavčania v dobrej nálade a radi by uspeli aj v dnešnom zápase v Rudňanoch.

„Postup sme chvíľu užili, no potom nasledovala príprava. Potrebujeme zvládnuť zápas v Rudňanoch a bodovať,“ uviedol tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma a pokračoval: „Uspieť chceme poctivým futbalom, zbytočne nerečniť, sústrediť sa na výkon. Vtedy dokážeme hrať takmer s každým súperom vyrovnanú partiu. Káder je široký a sú celkom príjemné starosti vyberať z neho jedenástku hráčov.“

Ďalšie gemerské tímy V. ligy odohrajú zápasy v nedeľu. Gemerská Poloma bude hostiť Kokšov– Bakšu, na Betliar čaká Turňa n/B a Gemerská Hôrka ide do Ďurkova.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.