Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V krčmách vládla radosť

Sportnet|Publikované 9. sep 2009 o 22:00

Košické reštaurácie, puby či krčmy, kde majú televízory, sa včera večer poriedko zapĺňali futbalovými fanúšikmi. S napätím sa chystali sledovať súboj našich futbalistov o postup na majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike.

O 20.45 hod. odštartoval ich zápas Slovákov s domácim Severným Írskom.

KOŠICE. O tom, že by mali vyhrať Íri, nechceli návštevníci Arena Bowling Pubu na sídlisku Ťahanovce ani počuť. "Vyhráme 3:1," zatipoval si sfleku barman, jeho kolega "udrel" 2:1, samozrejme, pre Slovensko. To sa už však ozývali sprava i zľava ďalšie "zaručené" výsledky.

"Bude 2:0 pre našich," tvrdil mladík pri jednom zo stolov, kde ich sedelo asi sedem. "Už zajtra si ideme kúpiť lístky do Afriky, lebo určite postúpime."

Rozlúčili sme sa pozdravom včerajšieho večera: Držme si palce navzájom a išli monitorovať dianie v ďalších pohostinstvách. V reštaurácii Šport na Komenského ulici sedeli chlapi pri obrazovke ako prikovaní. Vášnivo diskutovali o každom útoku či obrannom zákroku hráčov. Poriadne si "podávali" najmä rozhodcu. Dostal od Košičanov parádnu slovnú nakladačku. "Ty debil, ako to pískaš... Jéééžiši, ty sopliačik, zmizni odtiaľ, nemáš tam čo hľadať," dunelo sálou. Majiteľ a vedúci Ladislav Hanko nám prezradil svoj tajný tip - Slovensko určite vyhrá aspoň 2:0. "5, 4, 3, 2, 1, góóól," trénovali medzitým chlapi pri telke, ako budú vykrikovať, keď lopta skončí v írskej sieti. Netrvalo to dlho a vyskúšali si to naostro.

V Ležiacej bosorke na Bardejovskej vládla takisto perfektná nálada. Pri pivečku a niekoľkých televízoroch posedávali chlapi, ženy, mladší i skôr narodení. "Je to super, zatiaľ to vychádza podľa našich predstáv," tvrdil za stavu 0:1 chlapík, sediaci takmer v obrazovke. "Sme spokojní, naši hrajú výborne, padajú dobré centre, lopta ide tak, ako má."

Keď Íri dostali druhý gól, radosti nebolo konca kraja. Pán Jozef odchádzasl celý natešený z Koridoru v Tip-tope. "Spravili mi prevelikú radosť," usmieval sa. "Afriku máme na dosah a to je hlavné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.