Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

V Krásnohorskom Podhradí nastúpia proti sebe súrodenci Fabiánovci

Sportnet|Publikované 25. okt 2014 o 00:00

Šlágrom piatoligového kola v Gemeri bude bezpochyby sobotňajšie derby medzi Krh. Podhradím a posledným Betliarom.

Hostia po predošlých nevydarených kolách mobilizujú sily na uhratie čo najlepšieho výsledku. Favoritmi sú však domáci futbalisti aktuálne na piatej priečke.

GEMER. V najnižšej regionálnej súťaži sa hráči Krh. Podhradia a Betliara stretli iba dvakrát, nakoľko Tatran iba pred rokom postúpil na regionálne trávniky.

Na pôde Krh. Podhradia skončil zápas remízou a z Betliara si Podhradčania doviezli tri body.

Problémom v oboch táboroch gólmani

Podhradčania vnímajú nastávajúci duel ako každý iný zápas.

„Určite chceme opäť naplno bodovať ako vo všetkých domácich zápasoch v jesennej časti doteraz. V žiadnom prípade sa nepozeráme na doterajšie výsledky súpera, hlavne v posledných dvoch zápasoch. Nesmieme ich podceniť a musíme ísť do duelu s plným nasadením. Brankársky post je azda najväčším problémom, nakoľko Harhovský je v cudzine a Kerekeš zranený. V Sokoľanoch sme nastúpili v bráne s útočníkom Kuzmom, pretože aj náš 'tretí' brankár, obranca Jurini bol v nedeľu odcestovaný. Dúfam, že v derby by sa už v bráne mal objaviť. Kuzma mal brankárske skúsenosti už z minulosti a preto sme sa rozhodli pre túto alternatívu. No a bol to preňho zároveň 'trest' aj za nepremenené šance s Gemerskou Hôrkou (smiech). Aktuálne je zranený Almáši, ktorého štart je tak otázny,“ uviedol pred derby tajomník FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Hostia z Betliara v ostatných kolách utŕžili debakle, keď v bráne pôsobili hráči z poľa ako Vávra či Schvarz.

„Mužstvo sa už dáva konečne dokopy a niektorí hráči sa taktiež vracajú. Podarilo sa nám realizovať prestup brankára L. Fabiána z Honiec, nakoľko z našich jeden je zranený a druhý odcestovaný. Prichádzajú nám na rad tri zápasy takmer doma. Po zápase v neďalekom Podhradí hostíme totiž Dobšinú a následne Geču. V tabuľke máme štyri body a na Turňu n/B strácame tri. Z nastávajúceho trojzápasu môžeme niečo ťažiť a tak sa uvidí, ako budeme zimovať. Podhradie je veľký favorit, ale po tých našich zlých výsledkoch by sme chceli čestne uspieť,“ povedal vedúci mužstva Tatrana Betliar Pavol Letanovský.

Je tak pravdepodobné, že v derby uvidíme aj súboj bratov, v bráne Betliara Lukáša Fabiána proti Rolandovi Fabiánovi v drese Krh. Podhradia.

V sobotu sa ešte odohrá aj ďalší zápas Gemerčanov v V. lige. Gemerská Poloma nastúpi v Turni n/B. V nedeľu sa potom predpoludním predstaví Gemerská Hôrka v Geči a popoludní potom bude Dobšiná hostiť Sokoľany.

V rovnakom čase nastúpi v IV. lige v Poproči proti domácemu celku aj Rožňava.

Súvisiace články