Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V Krásnohorskom Podhradí chcú udržať štvrtú ligu

Zo zápasu Krh. Podhradie - Sobrance v jesennej časti. (Autor: pdln)
Peter Podolinský|Publikované 22. mar 2019 o 10:55

Z mužstiev horného Gemera sú jediní v regionálnej súťaži.

futbal FK Krásnohorské Podhradie: fotogaléria

22.3.2019

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Cez víkend sa rozbehne jarná časť štvrtej futbalovej ligy.

Pred úvodným zápasom v Sobranciach má prezident FK Krásnohorské Podhradie Štefan Kún hlavu plnú starostí.

Majú problém s brankármi

„V ostatnom prípravnom zápase sa nám zranil brankár Džačár. Zaúradovala smola a pri jednom zákroku si zlomil kľúčnu kosť. Chýbať nám teda bude dlhšie,“ začal Štefan Kún. „Aktuálne tak musíme vyriešiť otázku, kto pôjde do brány. Niečo máme rozpracované, ale nechcem predbiehať. Tesne pred začiatkom súťaže nie je jednoduché získať hráčov.“

V kádri mali ešte brankára Bartka, ale ten v polovici februára prestúpil do Rakúska. „Do Kendíc sme pustili Kerekeša,“ doplnil Kún.

Mužstvo naopak posilnil Lukáš Drobňák, ktorý v minulých sezónach hrával v MFK Rožňava.

Prestupové obdobie ešte pár dní potrvá, je teda možné, že v Krh. Podhradí sa ešte objavia ďalší hráči.

Hráči sa hľadajú ťažko

„Chvíľami mám taký pocit, akoby hráčom chýbali ambícia hrať vo vyššej súťaži. Je čoraz menej dorastencov, ktorí bez väčších komplikácií mohli nastupovať za áčko. V žiackych kategóriách ešte ambície majú, ale tie sa postupne strácajú,“ posťažoval sa Kún.

Nedostatok mladých hráčov sa prejavuje aj tým, že mužstvá ťahajú starší hráči, nezriedka už štyridsiatnici.

Sám Kún má 43 rokov a pravidelne hráva v obrane Krh. Podhradia. Klesajúci počet hráčov má za následok aj to, že sa ich materské kluby nerady vzdávajú.

„Už dávno za mnou neprišiel funkcionár z okresu s ponukou, že majú kvalitného hráča, ktorý by sa mohol presadiť vo štvrtej lige. Nemôžem to však zazlievať, pretože viem, aké je ťažké vychovať jedného hráča. Tiež si však myslím, že sa z futbalu vytratilo také to chcenie, snaha vyniknúť,“ uviedol Kún.

Zabojujú o záchranu, súťaž nechcú pustiť

V ostatných týždňoch kolovali vo futbalovom zákulisí rôzne fámy ohľadom klubu spod hradu Krásna Hôrka.

Raz sa mal spojiť s MFK Rožňava, či v novej sezóne sa prihlásiť do 5. ligy. Prezident klubu ich však vyvracia.

„Jediní reprezentujeme okres Rožňava vo vyššej súťaži a chceme ju udržať. Čaká nás však boj o záchranu. Namočení sú traja a my sme prví nad čiarou. Budeme mať teda čo robiť. Fámy sú fámy, my sme však stále v 4. lige, šance na záchranu sú reálne. Podporu od obce máme prisľúbenú, tak chceme pokračovať ďalej. Po toľkých peniazoch, ktoré sme do roku 1995 naliali do futbalu, by bolo neetické a neférové, keby sme pustili súťaž,“ uviedol Kún.

„Jasné, že ak by sme vypadli, bolo by to iné. Neviem teraz povedať, čo by bolo.“

V jarnej časti vidí prezident klubu ako najdôležitejšie namotivovať všetkých hráčov, aby chodili na zápasy. „Nie ako to bolo v závere jesene, keď sme to len plátali a vystriedalo sa 32 hráčov, z béčka, dorastu, i takí, ktorí prišli na dovolenku z Nemecka. Je to veľa hráčov. Teraz chceme hrať s tými, ktorí majú natrénované, stmeliť káder a zachrániť súťaž,“ uzavrel Kún.

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.