Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V. Král: Musíme sa dostať do psychickej pohody

Sportnet|Publikované 10. dec 2006 o 23:00

Poprad - Už štvrtou prehrou v rade na domácom ľade a šiestou z ostatných ôsmich zápasov sa pred nastávajúcou osemdňovou reprezentačnou prestávkou

rozlúčili so svojimi priaznivcami popradskí hokejisti.

Vo včerajšom "šesťbodovom" priamom súboji o šiestu priečku tabuľky prehrali s Nitrou 1:2, a tak minimálne do 19. decembra, kedy sa predstavia vo Zvolene, budú okupovať nelichotivé siedme miesto. "Myslím si, že sme hrali dve a pol tretiny na jednu bránu, no jednoducho sa nám nedarí. Nedávame góly, ľahké dostávame. Tomu sa hovorí kríza," sklamane uviedol niekoľko minút po skončení ďalšieho nevydareného domáceho stretnutia český krídelník Václav Král (na snímke vľavo). Hosťom stačili v prvej tretiny len tri strely na získanie dvojgólového náskoku a ten si potom zubami-nechtami udržali až do konca, keďže na kontaktný gól z 51. minúty už domáci nadviazať nedokázali.

Ukázalo sa, že keď "kamzíci" inkasujú ako prví, v momentálnej forme už len ťažko nachádzajú na súpera protizbraň. "Nám sa nehrá dobre, ani keď vyhrávame 2:0, aj vtedy sme totiž naposledy prehrali. Momentálne sme jednoducho v takomto zlom hokejovom období. Musíme sa z toho dostať. Ťažko niekde hľadať príčinu, nedarí sa nikomu. Musíme dobre potrénovať a hlavne si vyčistiť hlavy, pretože keď sa nedarí, akoby aj fyzička odchádzala, nejdú ruky, ani nohy a nič nevychádza. Musíme začať od jednoduchých vecí. Myslím si, že tým sa naštartujeme. Potenciál je tu veľký a máme na to, aby sme vyhrávali," analyzoval V. Král, ktorý bol jedným z viacerých popradských hráčov, ktorí si vo včerajšom dueli vylámali zuby na výbornom nitrianskom brankárovi Lakosilovi. Najmä jeho tutovka v 55. minúte volala po góle.

"Celý zápas sme verili, že to ešte môžeme otočiť. Bojovali sme, vpredu dreli, vypracovali sme si i nejaké šance. Keď sa však nedarí, puky sa neodrážajú a nepadne tam ani nejaký "náhoďák," ktorý by nás možno zdvihol a naštartovalo by sa celé mužstvo. Škoda i mojej šance, to by som mal premieňať. Podarilo sa mi vypichnúť puk a obísť obrancu, no nemal som ani sekundu na strelu a brankár to chytil," poznamenal jeden z trojice českých hokejistov v popradskom tíme, ktorý verí, že mužstvo po reprezentačnej prestávke začne vyhrávať.

"Myslím si, že poraziť môžeme i prvého, či druhého v tabuľke. Je potrebné chytiť sa a urobiť nejakú dobrú sériu. Potrebujeme si začať postupne veriť a držať ako tím. Aj v tomto zápase sme bojovali jeden za druhého, no hrá sa na víťazstvá a góly a tie sme nedali," povzdychol si V. Král. Padne podľa neho po týchto ostatných nepresvedčivých výsledkoch reprezentačná prestávka celému mužstvu vhod? "Myslím si, že je lepšie hrať a dostať sa z toho, ale my si nemôžeme vyberať. Je jedno, či budeme na štvrtom, piatom, alebo ôsmom mieste. Najdôležitejšie je dostať sa do play-off v čo najlepšej psychickej pohode. Ešte by som palicu nad nami nelámal," dodal V. Král.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.